Znáte celulózu? Recyklovatelný materiál na bázi papíru je neskutečně pevný, jemný na dotek, na rozdíl od látek se netřepí a hlavně vypadá zajímavě. Pořiďte si papírovou kabelku nebo batoh, na Fleru není o stylové doplňky z celulózy nouze.

Papírový batoh? Cože?

Díky malé změně ve složení se z obyčejného papíru stává odolný materiál jako stvořený pro slow fashion. Do celulózy se při výrobě přidává latex a výsledek tak vzhledem i vlastnostmi připomíná kůži. Proto se můžete setkat také s označením veganská kůže. Celulóza je stejně jako kůže odolná, ohebná a nepromokavá a delším používáním se neničí, ale získává patinu.

Na rozdíl od různých umělých koženek však celulóza neobsahuje škodlivé plasty typu PVC nebo BPA. Je recyklovatelná, pevná a zároveň měkká. Kabelky a batohy vyrobené z celulózy se časem nevytahají a neprodřou se tak snadno jako ty látkové. Kromě tvaru skvěle drží i barvu a jen tak se neoperou. A navíc jsou velmi lehké.

Žehlit, mačkat, skládat – všechno povoleno

Největší výhodou celulózy je její rozmanitý vzhled. Materiál umožňuje nejrůznější barevné kreace, takže si ten svůj kousek najde úplně každý. Některé výrobky jsou křiklavě barevné a lesklé, třeba zlaté, jiné si zachovávají minimalistický „papírový” look.

Chcete hladkou elegantní „koženou” kabelku? Stačí ji přes čistou látku vyžehlit na nižší teplotu. Máte náladu na efektně zmačkaný batoh s patinou? Jednoduše ho zmuchlejte, třeba i vlhký, to pak efekt vydrží déle.

Počkat, vlhký papír? Ano. Celulóza se většinou dá prát v pračce na 40 stupňů, takže se snadno udržuje. A většinu nečistot z ní snadno otřete vlhkým hadříkem. Proto někteří prodejci používají i označení pratelný papír.

Na Fleru se už delší dobu prosazuje trend eko a udržitelné módy, který kromě kvality a země původu klade důraz i na použité materiály. A výrobky z odolné celulózy neboli veganské kůže či pratelného papíru jsou jeho součástí.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy