Není to tak dávno, kdy jsme považovali za zbytečnou dětskou autosedačku a děti v autě jsme běžně ani nepoutali. Dnes už to považujeme za naprosto nemyslitelné. Přesto však ani dnes spoustu nastávajících matek neuvažuje o bezpečnosti v autě před narozením dítěte. Podle hesla „lepší bezpečnost než lítost“ se těhotným ženám v autě jednoznačně doporučuje používání speciálního pásu pro těhotné.

Jak pás pro těhotné do auta funguje?

Být správně ve vozidle připoután nám ukládá zákon, ale tělo nastávající maminky je jiné, pro ni určený způsob poutání může být život ohrožující. Pro nastávající maminky je lepší, pokud přídavný pás vede tradiční bezpečností pásy nízko přes pánev a jednoduše je podrží na správném místě i při prudším zabrzdění. Pás by měl maminku i nenarozené dítě chránit díky správnému vedení standardních tříbodových pásů vozidla pod těhotenským bříškem, tedy nejníže mimo měkkou tkáň břicha a plod.

Faktem je, že asi dvě třetiny těžkých úrazů během těhotenství vzniká při dopravních nehodách, protože i zdánlivě malý náraz může způsobit odloučení placenty, při kterém plod odumře a ženě hrozí vykrvácení. Přitom právě správné připoutání výrazně redukuje riziko zranění matky i plodu. Velmi důležité je řádné vedení tříbodového bezpečnostního pásu nízko přes pánev (nikoliv přes vrchol dělohy).

Vyzkoušeli jsme pro vás:

Ať už žena řídí, nebo sedí na zadním sedadle, můžeme doporučit bezpečnostní pásy BeSafe Pregnant, které slouží k uchycení spodního dílu tříbodového pásu co nejníže mimo měkkou tkáň břicha a plod, což ženě zajišťuje bezpečné a pohodlnější cestování bez pocitu tlaku na břicho zejména ve vyšším stádiu těhotenství. Zároveň pomůcka jednoduchým způsobem předchází komplikacím, ke kterým by mohlo dojít při autonehodě či prudkém brzdění. Vybírat lze mezi dvěma modely, původní se poutá pomocí popruhu kolem opěradla sedačky, druhá varianta BeSafe Pregnant iZi FIX je uzpůsobena na ISOFIXové úchyty, lze ji však také připevnit i pomocí popruhů, například v případě, že si pás bereme do vozidla, které nemá systém ISOFIX. V obou případech se pomůcka položí na sedadlo a přichytí jedním z popsaných způsobů. Následně se žena posadí, připoutá se pásy a spodní díl automobilového pásu zapne do úchytu na pomůcce BeSafe Pregnant. Bezpečnější poutání je vhodné používat od začátku těhotenství během jakékoli jízdy autem.

BeSafe Pregnant s instalací pomocí popruhu 1.050,- Kč

Pro více informací navštivte www.autosedacky-besafe.cz, www.babypoint.cz

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy