Obchodníci vydatně podněcovali zákazníky ke koupi všeho zbytného i nezbytného už v předvánočních týdnech, a nejinak je tomu po svátcích. Nový rok je na jednu stranu čas, kdy se obchodníci zbavují přeplněných skladů s vánočními zásobami, na druhou stranu prodejci rádi zneužívají psychologického efektu, který v nás pouhé slovo „sleva“ vyvolává. Neplatí, že každá nabídka inzerovaná jako výhodná je výhodná i ve skutečnosti.

S příchodem nového roku nastávají prodejcům z hlediska tržeb skutečné žně. V tomto období se návštěvníci obchodů dychtivě vrhají k regálům označeným slevovými poutači a nakupují bezmyšlenkovitě. Jak se zorientovat ve slevové nabídce a nenechat se napálit?

Pozor na nekalé praktiky

Česká obchodní inspekce každoročně upozorňuje na klamavé praktiky obchodníků, kteří cenu prodávaného zboží před Vánoci uměle zvýší v průměru o 25 až 30 % a následně ji po novém roce opět sníží. Jde tedy jen o slevu naoko. Ve skutečnosti se cena zboží vrátí na svou původní úroveň a dojem výhodné koupě je jen prodejním trikem. Prodejci dnes s cenami operují velmi obratně a často si počínají tak, že je jejich chování právně nepostižitelné. Ostražití tedy musí být především kupující. Hlídejte si vývoj cen, a to tak, že budete sledovat konkurenci, srovnávat ceny s internetovými obchody či používat srovnávače cen online.

Odolejte prvotnímu pokušení

Vyhněte se první vlně slevového šílenství a počkejte, až první nápor dychtivých nakupujících ustane. Nemá to jen důvod praktický, abyste ušetřili vaše nervy, ale s vysokou pravděpodobností se dočkáte opravdu výhodných nabídek. Výprodeje standardně trvají až do konce února a v druhé či třetí vlně slev pořídíte požadované zboží za zajímavé ceny. Nakupovat nejdříve koncem ledna se vyplatí také proto, že prodejci budou muset brzy uvolnit sklady pro jarní zboží, a proto jsou ochotnější jít s cenou dolů.

Zaměřte se na konkrétní zboží

Vyvarujte se pokud možno bezcílného bloumání slevovými regály a do výprodejů choďte s jasným cílem. Přestože obchodníci většinou spouštějí plošné výprodeje, jsou kategorie zboží, kde se slevy vyplatí více a kde méně. Nejvýhodnější nabídky najdete v lednových slevách hlavně na televize, pračky, ledničky, mobilní telefony a notebooky. Obecně se tedy jedná o domácí spotřebiče a elektroniku.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy