Před Vánocemi čeká na většinu domácností zevrubný úklid, aby byl na svátky dům či byt útulný a čistý. Neoblíbenou činnost si ale většina z nás může usnadnit. Jak na to, abyste úklidem nestrávili zbytečné hodiny navíc?

Těžkým vysavačům dejte vale

Vysávání a vytírání je zdlouhavá, a ne zrovna příjemná činnost. Místo mopu nebo hadru můžete nechat vysávání, a dokonce i vytírání na robotickém vysavači či mopu. Oba tito pomocníci udělají práci zcela samostatně, bez vaší asistence. 

Roboti disponují prostorovými senzory, které pomáhají orientaci stroje v prostoru. Dokonce si zvládnou místnost zmapovat, a následně navázat na již zahájený proces vytírání či vysávání (pokud jim v předchozím cyklu dojde baterie a musí se jet do stanice dobít).

V případě, že nechcete vyhazovat peníze za dva různé roboty, existují na trhu i multifunkční robotické vysavače, které zvládnou vysát a následně i vytřít. Tyto chytré uklízeče je možno pořídit již od pár tisíc, takže se jedná například i o vhodný vánoční dárek do rodiny.

Váš vlastní myč oken

Mnoho z nás nemá rádo výšky a k mytí oken nějaký ten žebřík či štafle zkrátka patří. Pokud máte doma rozsáhlé skleněné plochy, nebo jen prostě nesnášíte mytí oken z jakéhokoliv důvodu, může vám pomoci robotický vysavač na okna, který okna důkladně umyje a vyleští zcela bez vaší pomoci.

Pokud si chcete práci jen ulehčit, existují i manuální čističe, které sice potřebují vaší asistenci, avšak stačí do nic nalít vodu se saponátem a během jednoho tahu okno navlhčí, setřou a přeleští.

Parní čističe se zbaví špíny rychle a bez chemie

Vánoční úklid je náročný i z hlediska použité chemie. Saponáty zkrátka stojí peníze a velký úklid se bez nich neobejde, nebo obejde? Parní čističe fungují na bázi přeměny vody v páru za pomoci ohřevu, díky vysokému tlaku je následně pára vytlačena do hadice. Zaschlá mastnota pak teplotě a tlaku páry nevydrží, a vy ji jednoduše setřete hadrem, místo zdlouhavého drhnutí kartáčem a speciálním saponátem. 

K dispozici je také nespočet nástavců, takže parní čistič můžete použít na spáry v kuchyni a koupelně, ale třeba i na okna. Čistit s ním můžete kachličky, keramické obklady, zahradní nábytek apod. Jedná se o skutečně multifunkčního pomocníka, který si poradí s nejodolnější špínou, a navíc odstraní až 99,9 % bakterií.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy