Jaro je v celé své kráse opět tu, a tak přichází ten pravý čas na to, abychom dali do kupy nejen náš po zimě oslabený organismus, ale také pleť. Ta je po zimním období často suchá, podrážděná, zašedlá a celkově vypadá unaveně a nezdravě. Jak se ale zbavit všech výše zmíněných problémů a připravit se na měsíce plné intenzivních slunečních paprsků?

Proč pokožka v zimě trpí?

Nejprve je nutné si vysvětlit, proč vlastně potřebuje naše plet po zimě speciální péči. Během období od prosince do února až března totiž chladný zimní vzduch s minimem vlhkosti způsobuje to, že krev v pokožce cirkuluje pomaleji, a tím se snižuje produkce mazu, který ve vrchní vrstvě pokožky brání unikání vody. Přirozený ochranný kožní film je tak oslaben a pleť se stává zranitelnější.

O něco málo lépe jsou na tom sice ti, kteří mají pleť smíšenou až mastnou, ale i u těchto jedinců se mohou vyskytnout problémy jako vyrážky, popraskané žilky a svědění. V zimě nám navíc chybí vitamin D, který je jeden z nejdůležitějších pro zdravou pleť a který nám dodávají zejména sluneční paprsky.

Kde začít

Možná by se mohlo zdát, že je nutné začít u kosmetiky, kterou při cestě za nápravou stavu pleti často používáme víc, než je nutné. V tomto případě hraje ovšem neméně důležitou roli náš jídelníček. Zbavit bychom se tak měli všech průmyslově zpracovaných polotovarů a snažit se vařit co nejvíce z čerstvých potravin. Zelenou má tak v našem jídelníčku zejména ovoce, zelenina, maso či luštěniny. Naopak, snažme se vyvarovat konzumace cukrovinek a dalších sladkostí, kterými jsme si během zimy dodávali energii. S jídelníčkem je poté spojen i pitný režim. Zcela vyškrtnout bychom měli ochucené a slazené limonády a místo toho si dopřávat bylinkové čaje či obyčejnou vodu.

Jaká kosmetika je na pleť nejúčinnější?

A konečně se dostáváme k palčivé otázce kosmetických produktů. Těch je totiž v dnešní době k dostání přehršle a všechny slibují pomalu zázraky. Obvykle to tak dopadá, že bez rozmyslu kupujeme vše, na co v drogerii narazíme, aniž bychom zkoumali složení či recenze ostatních. Jedničkou v péči o pleť je však bezesporu kosmetika obsahující minerály z Mrtvého moře, které je po celém světě známé a hojně navštěvované právě pro své léčebné účinky.

Pro účely jarního detoxu pleti pak můžeme doporučit bahenní masku od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa. Pokožka je po použití zjemněná, vyhlazená a rozjasněná a při pravidelném používání se vypínají hluboké vrásky na čele a krku.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy