Péče o vlasy je prakticky nikdy nekončící boj. Ty totiž potřebují zvláštní péči nejen v létě, kdy jsou neustále vystavovány slunci, ale taktéž v zimním období, kdy na nich neplechu páchá extrémně chladné počasí, mráz, vítr a přechody ze zimy do tepla. Zdaleka nejdůležitější roli poté v péči o ně a vlasovou pokožku hraje dostatečná hydratace, která dokáže zabránit jejich padání, lámání a vysoušení.

Hydratace zevnitř

Důležité je si ovšem uvědomit, že kromě vnější péče o vlasy se na jejich celkové kondici podepisuje i náš jídelníček. Ten je navíc v zimě často ochuzen o čerstvé potraviny a vitaminy, a tak jsou vlasy a vlasová pokožka náchylnější k poškození. Jaké potraviny bychom tedy měli konzumovat, abychom vlasy udrželi v co nejlepší kondici?

Na hydrataci se velkou měrou podepisuje dostatek vitaminu A, který ovlivňuje výrobu kožního mazu pokožky hlavy. Jeho nedostatek poté vede k vysoušení a lámavosti vlasů, a proto je nutné hlídat si jeho příjem. Vitamin A obsahují například brambory, meruňky, broskve, ale například i mrkev, batáty, brokolice, špenát či zelí. Vlasovou strukturu poté posiluje vitamin C, který najdeme v citrusech, ale také v rajčatech, okurkách, květáku či paprice. Podceňovat nelze ani příjem bílkovin, které jsou důležité pro růst vlasů a zajišťují jejich pevnou strukturu. Bílkoviny kromě masa najdeme i v tofu, vejcích, oříšcích a semínkách.

Vlasy nelze zbytečně zatěžovat

Kromě vhodné hydratační kosmetiky je taktéž nutné eliminovat další úpravy vlasů, které je zatěžují a tím dehydrují. Řeč je například o častém mytí, vysoušení vlasů, jejich žehlení nebo o používání tužidel a laků na vlasy. Po každém mytí bychom se tak měli snažit nechat vlasy volně uschnout a v případě jejich další úpravy alespoň do délek aplikovat nejrůznější hydratační oleje a séra.

Vyhnout bychom se však také měli používání nevhodných kartáčů, které vlasy lámou a kvůli nim vlasy elektrizují. Naopak prospěšné je používání hřebenů z přírodních materiálů, jako jsou kančí štětiny. Takové kartáče naopak napomáhají k přirozenému rozšiřování mazu z vlasové pokožky, a tím jsou vlasy přirozeně chráněny. Při pravidelném kartáčování lze navíc oddálit intervaly mezi jednotlivým mytím, čímž napomáháme k přírodní hydrataci vlasů bez nutnosti používání olejů a vlasových masek.

Suroviny vhodné k hydrataci

Hydratovat vlasy ovšem můžeme i dalšími způsoby díky surovinám, které většinou najdeme ve spíži. Kvalitu vlasů pozitivně ovlivňuje například i olivový olej, avokádo, vejce, med či pivo. K ošetření suchých vlasů se však hodí i jablečný ocet, který lze jednoduše smíchat s vodou v poměru 1:3 a následně jím vlasy opláchnout.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy