Péče o vlasy je prakticky nikdy nekončící boj. Ty totiž potřebují zvláštní péči nejen v létě, kdy jsou neustále vystavovány slunci, ale taktéž v zimním období, kdy na nich neplechu páchá extrémně chladné počasí, mráz, vítr a přechody ze zimy do tepla. Zdaleka nejdůležitější roli poté v péči o ně a vlasovou pokožku hraje dostatečná hydratace, která dokáže zabránit jejich padání, lámání a vysoušení.

Hydratace zevnitř

Důležité je si ovšem uvědomit, že kromě vnější péče o vlasy se na jejich celkové kondici podepisuje i náš jídelníček. Ten je navíc v zimě často ochuzen o čerstvé potraviny a vitaminy, a tak jsou vlasy a vlasová pokožka náchylnější k poškození. Jaké potraviny bychom tedy měli konzumovat, abychom vlasy udrželi v co nejlepší kondici?

Na hydrataci se velkou měrou podepisuje dostatek vitaminu A, který ovlivňuje výrobu kožního mazu pokožky hlavy. Jeho nedostatek poté vede k vysoušení a lámavosti vlasů, a proto je nutné hlídat si jeho příjem. Vitamin A obsahují například brambory, meruňky, broskve, ale například i mrkev, batáty, brokolice, špenát či zelí. Vlasovou strukturu poté posiluje vitamin C, který najdeme v citrusech, ale také v rajčatech, okurkách, květáku či paprice. Podceňovat nelze ani příjem bílkovin, které jsou důležité pro růst vlasů a zajišťují jejich pevnou strukturu. Bílkoviny kromě masa najdeme i v tofu, vejcích, oříšcích a semínkách.

Vlasy nelze zbytečně zatěžovat

Kromě vhodné hydratační kosmetiky je taktéž nutné eliminovat další úpravy vlasů, které je zatěžují a tím dehydrují. Řeč je například o častém mytí, vysoušení vlasů, jejich žehlení nebo o používání tužidel a laků na vlasy. Po každém mytí bychom se tak měli snažit nechat vlasy volně uschnout a v případě jejich další úpravy alespoň do délek aplikovat nejrůznější hydratační oleje a séra.

Vyhnout bychom se však také měli používání nevhodných kartáčů, které vlasy lámou a kvůli nim vlasy elektrizují. Naopak prospěšné je používání hřebenů z přírodních materiálů, jako jsou kančí štětiny. Takové kartáče naopak napomáhají k přirozenému rozšiřování mazu z vlasové pokožky, a tím jsou vlasy přirozeně chráněny. Při pravidelném kartáčování lze navíc oddálit intervaly mezi jednotlivým mytím, čímž napomáháme k přírodní hydrataci vlasů bez nutnosti používání olejů a vlasových masek.

Suroviny vhodné k hydrataci

Hydratovat vlasy ovšem můžeme i dalšími způsoby díky surovinám, které většinou najdeme ve spíži. Kvalitu vlasů pozitivně ovlivňuje například i olivový olej, avokádo, vejce, med či pivo. K ošetření suchých vlasů se však hodí i jablečný ocet, který lze jednoduše smíchat s vodou v poměru 1:3 a následně jím vlasy opláchnout.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 774 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy