Mnozí lidé se příliš soustředí na nákup dárku samotného a balení spíše podceňují jako nedůležitou součást darovacího rituálu. Pěkný obal je přitom minimálně stejně tak důležitý jako dárek samotný, zvláště pokud jste si s jeho výběrem dali záležet a nechcete zkazit výsledný dojem. Balení dárků není žádné umění a není potřeba kvůli tomu absolvovat žádný speciální kurz. Stačí prvotní nápad a trochu času a věnovaný dárek je hned osobnější a originálnější. Jak na to?

Největší sezóna balení dárků přichází v předvánočním období, kdy je počet obdarovávaných lidí i dárků největší z celého roku. Balení se však nevyhneme ani v průběhu roku při různých příležitostech, jako jsou narozeniny, svátky, výročí, svatby a slavnostní životní okamžiky. Nemusí jít ani o vrcholné kousky zručnosti, mnohdy stačí malý detail, který dárek v balicím papíru oživí a dodá mu šmrnc.

Důležité je kromě samotného balicího materiálu mít i šikovné pomocníky, s nimiž půjde balení jako po másle. Takoví pomocníci, kteří vám ušetří čas i nervy, jsou hlavně oboustranná lepicí páska nebo tavicí pistole, s jejíž pomocí během mžiku připevníte požadovanou dekoraci k papíru. Obyčejné lepidlo nevypadá tolik esteticky a papír by se jeho vlivem mohl zkroutit.

Detail dělá mistra

Originální balení dárků není jen o drahém, lesklém papíře s ozdobnými motivy, naopak. Někdy stačí jen obyčejný kvalitní papír z přírodní hnědé barvy a malý detail, a zabalený dárek rázem získá šmrnc. Kdo říká, že při rozbalování dárků musí být slyšet jen šustění papíru? Co třeba rolničky, třepotání motýlích křídel nebo svištění jehličí? Větvičky, rolničky a jiné drobné dekorace hravě připevníte pomocí oboustranné lepicí pásky nebo tavicí pistole. Nakreslit nebo vytisknout motýla a vystřihnout ho dokáže také každý. Neobyčejně luxusně a elegantně vypadá pro změnu kousek krajky, který můžete připevnit k přírodnímu hnědému papíru. Krajka stejně jako třeba přírodní provázky dokáže vdechnout balíčku nádech retra a zahrát na nostalgickou strunu.

Pohrát si také můžete s tvarem. Nemusíte balicím papírem kopírovat všechny hrany dárku. Z papíru lze svinutím vytvořit jednoduchý kornoutek, do kterého nasypete nebo vložíte, co potřebujete. Kvalitní, nemačkavý balicí papír je v tomto případě nutností. Fantazii se meze nekladou – pamatujte, že jednotné řešení na balení dárků není, stejně jako závazný postup, jak balit jednotliví typy předmětů.

Kde hledat inspiraci a drobné potřeby

Více než teoretické popisy funguje názorná ukázka nebo inspirace, kterou si můžete přisvojit. Online obchod s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative nabízí nepřeberný sortiment drobných dekorací, psacích a kreslicích potřeb, papírů, galanterie a textilu za dostupné ceny. Kromě toho se můžete na jejich blogu inspirovat nápady a ilustračními návody, jak vyrobit drobné předměty jako dárek či právě jak neotřele zabalit již koupený dárek.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy