Internet je plný tipů a návodů, jak uspořádat ten nejlepší vánoční večírek. My jsme se rozhodli to vzít za trochu jiný konec. Připravili jsme pro vás seznam největších průšvihů, které vás během vánočního večírku mohou potkat. Abyste neřekli, že nepomůžeme, přidali jsme taky tipy, jak se z toho vymotat.

Představte si to nejhorší, co se vám může na večírku stát, schválně, jestli se to objevilo na našem seznamu.

1. Vaše vybrané místo má rezervované ještě někdo jiný

Přijeli jste na večírek pár hodin před akcí a zjistili jste, že obsluha udělala při rezervaci chybu a váš prostor si rezervoval ještě někdo jiný. Bohužel pro vás nemají místo a nikdo vám předem nedal vědět. To je sice velký průšvih, ale dá se vyřešit! Obvolejte podniky v okolí, jistě vám někdo poskytne azyl. Problém by vám mělo pomoci vyřešit i vedení podniku.

Dejte všem vědět, že se změnilo místo konání a domluvte se s obsluhou, aby vám hosty, kteří se tam objeví, poslali na správné místo. Takové nepříjemné situaci můžete předejít, když si rezervaci potvrdíte pár dní předem.

2. Cateringová společnost nedoručila jídlo

Vybrali jste si cateringovou společnost, ale ta vám nedoručila jídlo, na kterém jste byli domluveni? Pravděpodobně s nimi už spolupracovat nebudete a vyberete si jinou cateringovou firmu. Jenomže vy máte na večírku bandu hladových lidí… Zkuste najít nejbližší restaurace a domluvit se s nimi na donášce.

Výběru cateringové společnosti věnujte dost času a prověřte si její spolehlivost. Ideálně si domluvte ochutnávku. Jedině tak budete mít jistotu, že jídlo bude kvalitní a hlavně, že bude na místě včas.

3. Kapela cestou píchla a nepřijede

Večírek už začal a vy nervózně očekáváte příjezd kapely, když v tom vám zavolá její manažer a oznámí vám, že píchli a nepřijedou. Co teď? Zachovejte chladnou hlavu, pokud budou mít pouze zpoždění, omluvte se hostům a trochu upravte program. Když nepřijedou vůbec, musíte improvizovat! V tuto chvíli vás zachrání už jedině dobré připojení k internetu a nějaká ta aparatura.

Místo kapely si na místě vyrobíte improvizovaný jukebox a budete hrát na přání. Uvidíte, že si hosté večírek užijí i tak.

4. Pozvánky neodešly

Když zjistíte pár dní před večírkem, že pozvánky neodešly, dá se to ještě napravit. Když však najdete štos pozvánek mezi dekoracemi cestou na večírek, bude to větší průšvih. Můžete zkusit situaci zachránit po telefonu a e-mailu, ale nejlepší bude večírek přesunout na jindy. Konečné rozhodnutí ovšem záleží na tom, jak velké zálohy jste složili.

Tomuto průšvihu předejdete jedině tak, že pozvánky pro jistotu zašlete i elektronicky.

5. Budget na baru se ztratil rychlostí blesku

Je hodina po začátku večírku a obsluha vám hlásí, že budget na nápoje je propitý. To není dobré! Buď na něm bylo málo peněz, nebo jste neomezili dražší alkohol. Předejít takto prekérní situaci můžete tím, že necháte zdarma pouze pivo, víno a nealkoholické nápoje. Každému hostovi také můžete dát poukázky na nápoje.

6. Silná alergická reakce

Uprostřed večírku se u někoho z hostů objevila silná alergická reakce na oříšky, ovoce nebo na cokoliv jiného. Lidé většinou své alergie znají a úmyslně nejí nic, kde alergeny jsou. Pro jistotu nechte u pochoutek na rautu cedulky, kde bude uvedené složení. Pokud servírujete jídlo na stoly, pak nechte vytvořit i menu bez nejběžnějších alergenů.

Ideální je požádat hosty v pozvánce, aby vám své alergie oznámili, abyste se podle toho mohli zařídit.

7. Zábava vázne

Večírek by měl být v plném proudu, jenomže namísto toho se nic neděje. Lidé sedí u stolů a nebaví se. Stává se to především v případě, že se lidé ve společnosti moc navzájem neznají. Vymyslete si zásobu společenských her a vtáhněte lidi do děje jejich prostřednictvím. Vděčné je karaoke, vědomostní kvízy, týmové hry.

8. Přišlo více lidí, než jste čekali

Sál praská ve švech a stále přicházejí další a další lidé? Kapacita každého sálu je omezená a rozpočet na občerstvení také. Poslat pozvané hosty pryč také nemůžete. Pokuste se domluvit s obsluhou, jestli vám nemohou poskytnout další židle. Pokud máte na večírku raut, není to problém. Můžete také nechat hosty objednávat z menu a následně zaplatit účet.

Vyřešit to můžete i tak, že si necháte cca 10 % rozpočtu na nečekané výdaje. Dalším a pravděpodobně i účinnějším řešením je, požádat na pozvánce o potvrzení účasti. Budete tak vědět, kolik lidí přijde a tomu přizpůsobit raut i místo.

9. Zapomněli jste udělat rezervaci

Máte vybranou cateringovou společnost, pozvánky jste poslali, kapela jede na místo. Jediný, kdo o ničem neví je obsluha. Neudělali jste totiž rezervaci. Pokud na místě nemá rezervaci nikdo jiný, je všechno v pořádku. V opačném případě improvizujte, nechte vše přesunout do firmy nebo do jiné restaurace.

Jsme jen lidé a zapomínat je lidské. Můžete tomu zabránit, když si vytvoříte itinerář a budete si jednotlivé věci odškrtávat.

10. Všechny peníze jste utratili za výzdobu

Vymysleli jste skvělé téma a výzdoba je opravdu honosná… Jenomže vám už jaksi nezbylo na nic jiného. Určitě nechcete, aby si hosté platili všechno sami. To by byla opravdu pořádná ostuda. Připravte si proto rozpočet předem a rozdělte si ho na jednotlivé položky.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy