Foto: Pixabay

Zatímco ochranná přilba už se stala pro většinu zodpovědných sportovců téměř povinnou výbavou, sportovní brýle patří zatím stále ještě mezi dost opomíjené doplňky. Přitom právě váš zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů, které při sportu využíváte. A proto je potřeba si ho náležitě chránit. Podívejte se na 4 dobré důvody, proč se vyplatí používat při vašich oblíbených aktivitách speciální sportovní sluneční brýle.

Dokonalé periferní vidění

Jediné, co vás při vašem oblíbeném sportu oslní, bude váš dokonalý výhled. Je to víc než prosté. Stejně jako klasické sluneční brýle, tak i brýle sportovní mají na prvním místě za úkol chránit váš zrak před škodlivým UV zářením. Na rozdíl od klasických volnočasových brýlí jsou však sportovní sluneční brýle konstruovány tak, aby vám svými protáhlými zorníky chránily oči i ze stran a umožnily vám tak dokonalé periferní vidění.

Se sportovními brýlemi budete mít vždy jasný přehled nejen o tom, co se děje před vámi, ale i všude kolem vás. A obzvláště při rychlejší jízdě třeba na kole nebo koloběžce vám díky tomu mohou sportovní brýle pomoci předejít nejednomu karambolu.

Už žádná moucha v oku

To je další nesporná výhoda, kterou díky svému tvaru mají sportovní sluneční brýle oproti slunečním brýlím vhodným pro běžné volnočasové nošení. Nejspíš víte, jak moc je nepříjemné, když vám za jízdy vletí do oka moucha nebo jakékoliv drobné smítko. Se sportovními brýlemi se vám to ale jen tak nestane.

Kromě dotěrného hmyzu a prachu ochrání sportovní brýle váš zrak navíc ze všech stran i před silným větrem, který dokáže vaše oči nepříjemně vysušit.

Větší odolnost

Sportovní sluneční brýle vynikají často nad běžnými brýlemi i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Při jejich výrobě jsou kladeny vyšší nároky na bezpečnost i komfort, což při svém oblíbeném sportu jistě oceníte. Například v případě cyklistických brýlí se určitě vyplatí investovat do brýlí s rámem vyrobeným z granitu. Granitové obruby brýlí se totiž vyznačují výjimečnou pružností, takže jim jen tak něco neublíží, a navíc jsou úžasně lehké. Na nose je tak za jízdy téměř neucítíte.

Skla velkého množství sportovních brýlí bývají vyrobena z polykarbonátu, což velmi oceníte při případném pádu. Polykarbonát se totiž neroztříští na malé úlomky jako běžné sklo, a nehrozí tak žádné další vážnější poranění.

Svět bude barevnější

Pánské i dámské sportovní sluneční brýle jsou často k dostání s různě barevnými skly, případně přímo s možností výměny několika sklíček v jednom rámu. Nejde však pouze o módní doplněk, ale o skvělý funkční detail. Každá barva skla je totiž vhodná do jiných podmínek.

Zatímco klasická hnědá, černá či šedá skla sportovních brýlí ochrání vaše oči nejlépe před UV zářením v jasný slunečný den, žluté nebo oranžové sklo zajistí váš jasný výhled, i když je zataženo. Čirá skla sportovních brýlí se postarají o to, abyste dobře viděli i při večerních vyjížďkách, když se sešeří, a pokud sportujete v každém ročním období a neodradí vás ani sníh, hodit se vám budou i brýle s modrými či fialovými skly.

Ať už vybíráte jakékoliv sportovní brýle, nevybírejte je jenom podle designu a vhodných parametrů. Zaměřte se vždy i na svůj tvar obličeje a brýle si ideálně osobně vyzkoušejte. Ty nejlepší sportovní výkony budete totiž podávat jen v takových brýlích, které vám budou dokonale sedět.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy