foto: pixabay.com

Nedostatečná nebo nevhodná péče o vlasy během parného letního období se vám může vymstít. Vlasům totiž hrozí hned několik nebezpečí – ostré slunce a škodlivé UV záření, chlorovaná či slaná voda a špatná zvolená vlasová kosmetika, která neodpovídá na specifické potřeby vlasů v těchto měsících. Aby vaše koruna krásy neutrpěla škody, zaměřte se na vhodnou péči – odměnou vám na podzim budou krásné a zdravé vlasy, které mají do oslabené a vysušené hřívy na míle daleko.

Věděli jste, že vlas obsahuje zhruba 15 % vody? Když je vaše hříva nepřetržitě vystavená slunečnímu žáru bez patřičné ochrany, voda se z ní velmi rychle vypařuje. Vlasové vlákno tak křehne a stává se slabým a méně odolným vůči jakémukoli mechanickému poškození – třeba i během tak obvyklé činnosti, jako je rozčesávání vlasů.

Nenechte své vlasy v létě uschnout

„Hlavním úkolem letní vlasové péče je vlasy pořádně do hloubky hydratovat. Zatímco kůži stačí jen 10 % hydratace, vlasy potřebují v průměru o 7 % hydratace více. Pozor by si měly dát především ženy se suchými vlasy. Povrch suchého vlasu přirozeně nechrání vrstva kožního mazu, proto je jejich povrch porézní a vlhkost se uvnitř vlasu rychleji ztrácí,“ vysvětluje Alexander Krajňák ze společnosti NevO Dead Sea SPA, která už více než deset let spolupracuje s předními vědci na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře na zdraví i krásu kůže v kosmetických přípravcích. Během letních měsíců zpravidla nestačí používat klasický šampon ani běžnou výživnou masku. Je třeba nasadit specializované produkty.

„Vysoce hydratační minerální šampon a kondicionér doporučuji doplnit ještě Hydratačním vlasovým krémem NevO ze stejné řady. Vytváří ochranný film a uzamyká potřebnou vlhkost uvnitř. Minerály a vitaminy B a E  vlas vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů. Krém se používá do umytých vlhkých vlasů nebo přidejte malé množství do vyfénovaných vlasů na konečky pro finální uhlazení. Hydratační krém se z vlasů neoplachuje,“ vysvětluje Alexander Krajňák.

Vsaďte na pečující oleje

Každý vlas reaguje na přemíru slunečního záření trochu jinak. Obecně platí, že odbarvené či barvené vlasy jsou mnohem citlivější na UV záření i působení chlorované či slané vody. V létě se také často potýkáme se zacuchanými vlasy a výrazným šisováním. Nejlepší péčí jsou vlasové oleje, které při pravidelné aplikaci udržují vlasy posílené, poddajné, hebké a celkově chráněné před poškozením. „Vlasové sérum s arganovým olejem NevO podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je a tím stimuluje růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání. Několik kapek séra se zahřeje v dlaních a vmasíruje do vlasů a pokožky hlavy,“ vysvětluje Alexander Krajňák. Kromě arganového oleje obsahuje přípravek také rakytníkový olej pro urychlení růstu a lněný olej a panthenol pro vysoký lesk.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy