Foto shutterstock

K letním měsícům neodmyslitelně patří stylový účes, hitem letošní sezóny jsou přitom bezkonkurenčně plážové vlny. Kdo by si nezamiloval účes v podobě ledabylých loken splývajících až na ramena. Jak si vykouzlit plážové vlny v pohodlí domova?

Suché natáčky

Pokud si zrovna nemůžete dovolit investici do kulmy, jsou pro vás skvělou volbou suché natáčky. Snadno je seženete v drogerii a jejich pořizovací cena startuje na desítkách korun. Aby vám vlny vydržely opravdu dlouho, musíte natáčky aplikovat ještě na vlhké nebo šamponem umyté vlasy a ty pak nechte uschnout. Poté natáčky sundejte a vlasy jemně pročešte nejprve prsty a následně kartáčem. Pro extra objem na závěr použijte lak na vlasy.

Ponožkový trik

Ano, čtete správně. Delší ponožky nebo například pásek od županu vám mohou přes noc vytvořit dokonalé plážové vlny. Jak tedy postupovat? Vlasy navlhčete vodou a rozdělte je do několika pramenů. Ty následně namotávejte na ponožku či pásek a dole zafixujte gumičkou. Důležité je nechat vlasy uschnout, následně ponožky sundejte a vlasy lehce pročísněte hřebenem. Účes vás nic nestojí a okouzlíte jím nejen v práci, ale třeba i na letním večírku.

Zázrak jménem Dyson

Dalším hitem v oblasti vlasového stylingu je tzv. Dyson Airwrap. Za tento přístroj si však už připlatíte, cena celé sady začíná na částce 14 tisíc korun. Všechny sady tohoto styleru obsahují nástavce pro vytváření vln a různé kartáče pro vyhlazení vlasů. Dyson je založen na tzv. Conadově efektu. Díky němu jsou vlasy přitahovány k nástavci, který je sám navine. Vyhnete se tudíž riziku popálení, ke kterému může dojít při tradičním kulmování. Díky různým velikostem nástavců si navíc můžete vybrat styl vln, jaký se vám bude zrovna líbit.

Solný sprej

Dalším způsobem, jak si vytvořit plážové vlny svépomocí, je využití solného spreje, který bývá k dostání v drogeriích. Sprej nastříkejte do délky vlasů, následně nakloňte hlavu na stranu a prameny mačkejte prsty. Vlasy pak vyfoukejte přes difuzér, přičemž fén nastavte na nejnižší teplotu i výkon. Jakmile budete mít jednu stranu hlavy suchou, opakujte stejný postup i na druhou stranu. Finální účes zafixujte lakem na vlasy.

Žehlička

Věděli jste, že žehlička dokáže kromě rovných vlasů vytvořit i plážové vlny? Pokud tedy patříte mezi majitelky žehličky na vlasy, rozhodně si nemusíte pořizovat kulmu nebo natáčky. Co však budete potřebovat, je výše zmíněný solný sprej. A jaký je postup? Na suché vlasy nastříkejte solný sprej, dále pak vlasy na temeni hlavy rozdělte do dvou oddílů a z každého vytvořte dva prameny. Ty následně zamotejte do sebe a pomalu přejeďte žehličkou na vlasy. Stejně postupujte se zbytkem vlasů, výsledkem pak bude účes v podobě ledabylých loken.

Zdroj: douglas

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy