foto: pixabay

Vymalovat pokoj s vysokými stropy, zašroubovat žárovku, pověsit závěsy – na to židle nebo schůdky obvykle nestačí. Také na zahradě často potřebujete ke své postavě přidat i několik metrů, ať chcete česat úrodu ze stromů, zastřihnout vysoký živý plot a před zimou vyčistit okapy… V takových situacích jsou štafle nebo žebřík jediným řešením. Že na ně v domácnosti nebo v dílně nemáte dost místa? Možná budete překvapeni, jak jsou moderní teleskopické žebříky či štafle nenáročné na prostor. Kromě toho mohou nabídnout i více funkcí současně – ze štaflí snadno uděláte žebřík nebo třeba postavíte malé lešení.

Jak byste takového praktického pomocníka do domácnosti, zahrady či dílny měli vybírat? „Začněte tím, v jakých výškách budete pracovat. Přibližně takové délky by měl dosahovat žebřík či štafle, určitou rezervou je ještě výška uživatele,“ radí Vladislav Líkař, zástupce značky Fieldmann a dodává: „Platí, že v domácnosti si obvykle vystačíte s pomocníkem dlouhým 1,5 až dva metry, na zahradě nebo v dílně už je praktické pořídit delší.“ Žebřík by měl být pevný, vyrobený z kvalitního materiálu, který se neprohýbá a zajistí potřebnou nosnost, standard je 150 kg.

O pohodlí při práci rozhodují i další parametry – větší komfort zajistí příčky širší a delší. Obecně větší stabilitu mají v porovnání s žebříkem štafle, které se uplatní i při natěračských, stavebních nebo montážních pracích, ale pořídit si dnes už můžete i žebřík, který díky unikátnímu kloubu s bezpečnou aretací na štafle snadno přestavíte. Moderní žebříky i štafle jsou také teleskopické, jednoduše je tak nastavíte do výšky, kterou aktuálně potřebujete, ale také složíte do minimálního rozměru tak, že v komoře či dílně nezaberou tolik místa. Zároveň se snáz přenášejí nebo převážejí třeba v kufru auta. Značka Fieldmann nabízí různé teleskopické žebříky a štafle, stačí jen zvolit takový model, který nejlépe vyhoví právě vašim potřebám.

Žebřík na míru

Teleskopické žebříky Fieldmann jsou k dostání v několika variantách. Jejich společným jmenovatelem je unikátní teleskopický systém, který umožňuje nastavit žebřík do různých délek, minimální rozměry ve složeném stavu a nízká hmotnost. To je důvod, proč jsou teleskopické žebříky Fieldmann oblíbené nejen u majitelů domů a zahrad, ale i řemeslníků.

Teleskopický žebřík Fieldmann FZZ 4004

Do domácnosti a na menší zahrady se hodí teleskopický žebřík Fieldmann FZZ 4004 s délkou až 2,6 m. Ve složeném stavu má rozměry pouze 75 x 47 x 9 cm, snadno se tak schová i v menším bytě třeba do skříně. Váží pouhých 5 kg a zajišťuje tak opravdu bezproblémové přemisťování. Žebřík má 9 příček, mezi kterými je vzdálenost 29 cm. Doporučená akční maloobchodní cena je 1.899 Kč. Více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

Teleskopický žebřík Fieldmann FZZ 4002

Rozložení až do délky 3,2 metru a nosnost 150 kg nabízí teleskopický žebřík Fieldmann FZZ 4002, který má však ve složeném stavu rozměry pouze 81 x 48 x 8 cm, což usnadňuje manipulaci. Žebřík má 11 příček, vzdálenost mezi nimi je 29 cm. Vyroben je z hliníku, který zajišťuje pevnost a zároveň nízkou hmotnost jen 9,2 kg. Doporučená akční maloobchodní cena je 2.299 Kč. Více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

Teleskopický žebřík Fieldmann FZZ 4005

Maximální délku 3,8 m, která se skvěle uplatní u domu, chaty či chalupy, nabízí teleskopický žebřík Fieldmann FZZ 4005. Speciální konstrukce a kvalitní materiály zaručují vysokou stabilitu i při plném rozložení. I tento žebřík se ale při složení neuvěřitelně smrskne, a to na rozměr 106 x 48 x 9 cm. Váží jen 11 kg, bez problémů jej tak přenesete nebo převezete v kufru auta. Žebřík má 13 příček, vzdálenost mezi nimi je 29 cm. Doporučená akční maloobchodní cena činí 2.799 Kč. Více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

Štafle a žebřík v jednom

Na opravu okapu potřebujete žebřík, ale hodily by se i štafle na malování stropu? Pro teleskopické štafle/žebřík Fieldmann FZZ 4003 a 4006 to není problém, obstojí v obou situacích. Unikátní kloub spolu s bezpečnou aretací umožňuje mít po ruce vždy toho správného pomocníka.

Teleskopický žebřík/štafle Fieldmann FZZ 4003

V podobě štaflí nabídne výšku 1,6 m, jako žebřík délku 3,2 m. Stejně jako u ostatních produktů značky Fieldmann, i tohoto pomocníka snadno složíte a přenesete – rozměr po složení je 87 x 67 x 15 cm, hmotnost 11,5 kg. Speciální konstrukce z pevné slitiny hliníku zaručuje vysokou stabilitu i při plném rozložení štaflí/žebříku a dovoluje maximální zatížení 150 kg. Doporučená akční maloobchodní cena je 2.699 Kč. Více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

Teleskopický žebřík/štafle Fieldmann FZZ 4006

Fantastickou dvojí službu nabídnou i teleskopické štafle/žebřík Fieldmann FZZ 4006, rozdíl je v délce, do které se dokážou natáhnout. Jako štafle nabízejí výšku 2,2 m, jako žebřík dokonce 4,4 m! Složíte-li je, zabírají prostor 90 x 49 x 18 cm, jejich hmotnost je 15 kg. I ony unesou až 150 kg díky kvalitním materiálům i provedení. Doporučená cena akční maloobchodní cena je 3.699 Kč. Více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

Žebřík, štafle i lešení

Nestačí vám, že se váš žebřík kdykoli změní ve štafle a obráceně, uvítali byste i možnost postavit si občas menší lešení třeba při opravě fasády nebo natírání pergoly? I pro takové situace má značka Fieldmann řešení. Je jím multifunkční žebřík.

Multifunkční žebřík FZZ 4107

Nejen že se díky kloubovému mechanismu změní tento pomocník z žebříku na štafle kdykoli potřebujete, ale v kombinaci s kovovými deskami Fieldmann FZZ 9107 nabídne i službu lešení. Jeho schopnosti jsou opravdu široké. Žebřík nabídne délku až 361 cm, štafle výšku 176 cm, lešení 99 cm. Navíc dokáže vyrovnat výškové rozdíly, pohodlí pro práci tak nabídne jak např. v nerovném terénu zahrady, tak třeba na schodišti. Nohy se třemi sofistikovanými kloubními mechanismy, které rozdělují žebřík do čtyř částí, lze totiž nastavit a zaaretovat v různých úhlech podle tvaru terénu nebo výšky schodů. Vysokou stabilitu žebříku i štaflí zajišťuje speciální konstrukce z pevné slitiny hliníku. I v tomto případě se můžete spolehnout na příjemně nízkou hmotnost, která je 11 kg, a možnost složení do praktických rozměrů 27,5 x 37 x 98 cm. Kovové desky mají rozměry 86,5 x 30 cm a 56,5 x 30 cm. Doporučená akční maloobchodní cena žebříku Fieldmann FZZ 4107 je 1.699 Kč.

Doporučená akční maloobchodní cena desek FZZ 9107 je 499 Kč.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si s partnerem příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí infrasauna pro dva SaunaSystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy