Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Kdo by nechtěl, aby byl jeho domov místem, kde by se cítil příjemně a bezpečně? Místem, kam se rádi vracíte a kam se rádi vrací i vaši přátelé? Jelikož trendy v bydlení se neustále mění, je někdy náročné být v obraze a mít přehled o tom, co je právě v kurzu.

Místo slepého sledování módních trendů a výstřelků v bydlení se proto raději držte ověřených a praktických tipů, které fungují vždy. Několik jich pro vás máme, takže se můžete nechat inspirovat a podzimní plískanice si zpříjemnit dekorováním bytu.

Nezbytné a důležité kontroly od profesionálů

Než začnete měnit vzhled své domácnosti, ujistěte se, že vše je tak, jak má být. Nepodcenili jste pravidelnou kontrolu elektroinstalace, vody a dalších nezbytností? Ujistěte se, že od posledních kontrol a prověrek od odborníků neuplynulo moře let. A kdyby náhodou ano, dohodněte si prověrku elektroinstalace, plynu, vodovodu či čehokoliv, co vám přijde na mysl, od profesionála.

Neopomíjejte ani kontrolu jističů

Kontrola od elektrikáře bude zahrnovat také kontrolu jističů a rozvaděče. Pro zajímavost: věděli jste, že nejčastěji se v českých domácnostech vyskytuje jistič B25? Jedná se o nejspolehlivější druh jističe, který v případě nutnosti odpojí přívod proudu do obvodu a tím zachrání vás, i vaše spotřebiče.

Minimalismus v domácnosti

Jakmile si necháte zkontrolovat veškerá zařízení v domácnosti a budete mít jistotu, že je vše v pořádku, můžete začít se změnami. Prvním tipem, který vám přinášíme, je bydlení v minimalistické domácnosti. Tento trend je v kurzu již několik let a je vhodný pro každého, kdo má rád čisté linie a nebaví ho neustálý úklid. Minimalistický styl bydlení totiž nezahrnuje příliš mnoho dekorací ani nábytku. Pokud vlastníte spoustu věcí, minimalismu se raději vyhněte obloukem.

Foto: Anastasia Turshina / Shutterstock.com

Provence a vůně levandule

Dalším oblíbeným stylem, který se při zařizování domácnosti ověřil a stále se těší veliké oblibě, je styl v duchu francouzské Provence. Tato oblast je známá hlavně díky nekončícím lánům s levandulí. Součástí domácností, které jsou ve francouzském stylu zařízené, jsou levandule ve všech možných formách. Do váz můžete umístit levandule čerstvé i sušené a motiv levandule můžete začlenit do každého kousku každé místnosti. Dají se totiž použít jako výšivka na ručníky, osušky, utěrky, ubrusy i ložní prádlo. Fialové levandule se skvěle hodí k bílým stěnám a dřevěnému nábytku.

Skandinávský styl bydlení

A v neposlední řadě se na žebříčcích úspěšnosti a oblíbenosti drží také skandinávský styl bydlení. Jeho největší předností je to, že sází na to, aby byl byt zejména útulný. Díky tomu oslovil domácnosti po celém světě. Zároveň se skandinávským stylem bydlení jde ruku v ruce také osvětlení domácnosti v podobě světýlek. Dalšími typickými prvky pro severský typ bydlení jsou:

  • kožešiny,
  • dřevěný nábytek,
  • světlé barvy v interiéru,
  • pohodlný gauč s huňatými polštáři, teplými dekami a pestrobarevnými přehozy.

Zkrátka vše, co ve vás vyvolává příjemné pocity, by se mělo odrazit ve vaší domácnosti zařízené ve skandinávském stylu. A nezapomínejte ani na světlo svíček, které dokáže příjemnou náladu a útulno podpořit.

Nezáleží na tom, jak si svou domácnost zařídíte. Pokud se vám líbí více stylů, nebojte se je zkombinovat a vytvořit si tak svůj unikátní styl bydlení. Hlavní je, abyste se ve svém domově cítili bezpečně, útulně a bylo to pro vás místo, na kterém dokážete načerpat energii a takzvaně dobít baterky. A proto je nedílnou součástí také to, že si do svého domova zvete odborníky, kteří vám zkontrolují to, že je vše tak, jak má. I díky tomu budete mít klidné spaní.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy