Foto: pixabay

Stolní lampy nejsou jen pro školáky a studenty. Kvalitní lampa na pracovní stůl se hodí také, pokud pracujete s počítačem. Osvětlení stolu a monitoru chrání oči a neunavuje je tolik, protože díky osvětlení stolní lampou nevzniká takový kontrast mezi svitem monitoru a šerem v pozadí. Díky tomu se také budete cítit méně unaveni a zvládnete víc práce.

Proč používat stolní lampu u práce s notebookem?

Nejspíš jste nevěděli, že pokud pracujete v šeru nebo přímo ve tmě a díváte se jen do monitoru, velmi namáháte oči. Ideální je mít při práci na počítači rozsvícené světlo. Nemělo by být intenzivní, ale mělo by ideálně osvětlovat pracovní stůl a notebook. Vhodné je světlo, například lampu na pracovní stůl, umístit tak, aby osvětlovala prostor za monitorem – tím nejlépe chráníte své oči.

TIP: Zároveň vás světlo nesmí oslnit. To se často stává u nekvalitních stolních lamp, které svítí výš než je úroveň očí. Důležité je, aby žárovka nebo stínidlo bylo lehce pod úrovní očí, dobře osvětlovalo co největší plochu, ale neoslňovalo.

Lampy na psací stůl

Součástí každého stolu by měla být lampa. Stolní lampy jsou vhodným osvětlením pracovního prostoru na stole. Jestliže pracujete často za stolem, jsou lampy na psací stůl důležité, abyste dobře viděli a zbytečně nenamáhali oči. Existují v několika různých variantách, například klasické stolní lampy, které všichni známe, stejně jako unikátní designové lampy na psací stůl. Vhodné je vybírat především tak, aby se hodily do interiéru a ladily s jeho vybavením.

Ideální stolní lampa

Jak by měla vypadat vhodná kvalitní stolní lampa? Dnes jsou trendy různé lampy na pracovní stůl, které většinou nejdou nijak polohovat. Jsou designově povedené, ale bohužel často nepraktické. V případě, že pořizujete lampu na psací stůl, zaměřte se hlavně na její funkčnost. Budete u ní trávit mnoho času a je důležité, aby taková stolní lampa splňovala aspoň základní požadavky.

Vhodná stolní lampa by měla jít nastavit ve 3 kloubech (minimálně pak alespoň 2). Měla by jít naklonit ze svého těžiště do prostoru. Ve druhém kloubu zhruba uprostřed by měla jít zlomit a tedy snížit. Ideálně by mělo být možné různě natočit stínidlo s žárovkou. Taková stolní lampa se ukazuje jako nejlepší a nejpraktičtější.

Nevíte si rady a hodil by se vám nákupní rádce? Podívejte se, jak vybrat lampu na psací stůl a kam ji umístit.

Jakou zvolit žárovku lampy na pracovní stůl?

Nejlepší volbou je žárovka s LED technologií. Ušetří vám náklady na osvětlení, protože mění až 90 % energie na světlo – na rozdíl od starých žárovek. Světlo by nemělo být příliš intenzivní, takže není potřeba volit silnou žárovku. Pozornost ale zaměřte na chromatičnost světla. Pro práci je vhodná chromatičnost světla v denní bílé, která podporuje produktivitu, tedy 6 000–6 500 Kelvinů. Nejlepší volbou je potom možnost stmívání, to večer určitě oceníte vy i vaše oči.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy