Foto Pixabay/Greyerbaby

Také se vám už stalo, že vás namísto budíku ráno probudily nepříjemné křeče v nohách? Rozhodně to není dobré znamení. Akutní bolest, kterou způsobují, je navíc velmi nepříjemná a může značit nepříjemné potíže. Proč ale vůbec vznikají a jak si od nich snadno pomoci? Zkuste babské rady na křeče v nohách a zbavte se tohoto nepříjemného problému jednou pro vždy.

Proč se křeče objevují?

Křeče mohou být příznakem některých onemocnění, ale také bývají časté při nedostatku hořčíku v těle. Mohou se objevovat i u mladých lidí, ale se zvyšujícím věkem bývají častější. Mezi další běžné příčiny křečí patří třeba také nevhodný pohyb nebo namožení, ale způsobit je může i nevhodná poloha při spaní. Co proti nim zabírá?

Protahování a pohyb

Abyste se vyhnuli bolestivému stažení svalů, je potřeba je řádně a pravidelně procvičovat, ale také efektivně a správně protahovat. Ideálním pohybem je obyčejná chůze. Inspirujte se tipy na výlet jižní Morava a udělejte si pořádný celodenní výlet, kdy svaly na nohách perfektně posílíte. Po aktivitě ale nezapomeňte na protahování. Pomoci může také jemná masáž nebo teplá koupel, která svaly perfektně uvolní.

Správný relax

Pokud jste celý den na nohách, je dobré uvolnit je tak, že si je dáte do vyvýšené polohy. Lehněte si třeba na zem a nohy dejte nahoru a opřete je o stěnu nebo o kus nábytku. Tak příjemně uvolníte nejen svaly, ale dopřejete relax také žílám a cévám. Při odpočinku si můžete třeba vyluštit křížovku a pokud nebudete nějaké slovíčko vědět, pomůže vám křížovkářský slovník online a zdarma.

Doplňte minerály

Nízké hladiny vápníku či hořčíku mohou zvyšovat také riziko křečí. Hořčík najdete v slunečnicových semínkách, špenátu, fazolích nebo celozrnných výrobcích, vápník zase v mléce, rybách, fících, mandlích či fazolích. Nezapomínejte také na dostatečný příjem vitamínu D – protože právě ten napomáhá správnému vstřebávání výše uvedených minerálů.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy