Unsplash.com
Unsplash.com

Stěhovat se do nového je obrovská výzva. Prázdné místnosti jsou jako nepopsaný list papíru a skýtají desítky možností, jak v nich vykouzlit osobitý domov. Jenže kde vlastně začít? Nákupem nábytku, výběrem barev, nebo vzít všechno naráz? Inspirujte se naším malým manuálem a zařiďte si nový domov v klidu a pohodě.

Ať už jste si vzali hypotéku na koupi vysněného domu, nebo jste si pronajali starý pavlačový byt, zařídit si domov pěkně od podlahy si žádá pečlivé plánování. Nesnažte se dosáhnout ideálů z fotografií, které na vás vyskakují z módních časopisů, katalogů nebo na Instagramu. Ty by vám primárně měly posloužit jako inspirace, rozhodně v nich ale nehledejte recept, jak vytvořit domov, ve kterém se budete cítit pohodlně.

Návrh je půl úspěchu

Rychlý náčrt na kus papíru, návrhy z aplikace pro plánování interiérů nebo konzultace s architektem. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, plánování je prvním a nejdůležitějším krokem k pohodovému vybavení domova. Jakmile budete mít alespoň hrubou představu, sepište si seznam prací, které je potřeba udělat. Zároveň si označte, co zvládnete svépomocí a co naopak přenecháte řemeslníkům.

Tip: Máte v novém málo místa? Pak potřebujete multifunkční nábytek, který zastane více úloh najednou. Například postel s úložnými prostory poskytuje dostatek místa na ukládání lůžkovin a sezónního oblečení.

Vyberte si styl

Než se pustíte do výběru nábytku, ujasněte si, v jakém duchu chcete mít domov zařízený. Pokud si nejste jisti, vsaďte na odstíny neutrálních barev, přírodní materiály a nadčasový design. O zbytek už se postarají textilie a další drobnosti, které můžete střídat podle libosti. Doplňky jsou totiž to, co dělá domov domovem. A řeč není jen o vázách, svícnech a dalších dekoracích, ale také o rodinných fotografiích a jiných zhmotnělých vzpomínkách.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy