Foto: Lucky Business/Shutterstock

Imunita je poslední dobou velmi silné a často diskutované téma. Podpořit imunitu lze mnoha způsoby, které na sebe navazují. Jednoduše řečeno, čím více kroků k posílení imunity, tím lépe. Každý dobře ví, že pevné zdraví není jen tak. Je potřeba dodržovat několik zásad. Patří zde například zdravá strava, pravidelný pohyb, čerstvý vzduch, otužování, kvalitní spánek. V dnešní chaotické době se není čemu divit, že každý člověk má jediné přání spojené s vánočními dárky, a to je zdraví celé rodiny. Jak i vy můžete přispět k tomu, aby členové vaší rodiny zůstali zdraví?

Možná vám to zní jako nadlidský úkol, ale věřte, že je to snadnější, než myslíte. Ať už se jedná o děti nebo babičku a dědečka. Stačí se zaměřit na dárky tohoto typu. Může to být knížka s tématem zdraví, pobyt na horách, sportovní vybavení, ale i doplňky na imunitu, které mají za úkol jak posílit imunitní systém tak dodat tělu energii. Najednou můžete vidět, že máte před sebou širokou škálu možností. Jak se v tom zorientovat?

Foto: Iryna80/Shutterstock

Podle čeho vybrat ten správný dárek pro zdraví?

  • Podle pohlaví

Nejdříve se zaměřte na to, zda se jedná o dárek pro muže či ženu. Kluka nebo holčičku. Podle toho pak můžete vybírat například mezi sportovním oblečením, náčiním, ale i mezi vitamíny a minerály, které mohou být zvlášť pro muže a ženy či holčičky a malé kluky. Některé doplňky jsou universální, jiné lze vybírat i s ohledem na pohlaví a rozdílnost v potřebách organismu po konkrétních živinách.

  • Podle věku

Jestliže se rozhodnete pro doplňky stravy zaměřené primárně k posílení imunity, vybírejte podle věku. Zda se jedná o malé dítko, starší děti, dospělého člověka či seniora. V různém období života má lidské tělo jiné potřeby. Co se doplňků stravy týče, můžete vybírat také podle konkrétních potřeb.

Pokud si maminka stěžuje, že se jí lámou nehty či padají vlasy, existují doplňky, které cílí přímo na tento zdravotní problém. Jestliže dědeček v noci často courá na toaletu, mohou pomoci doplňky stravy na zvětšenou prostatu. A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jednoduše si napište seznam toho, co u konkrétních osob hodláte řešit. S čím jim chcete pomoci.

Foto: laksena/Shutterstock

Energie a imunita

Energie, vitalita a imunita jdou spolu ruku v ruce. Bezpochyby člověk s oslabenou imunitou bude i více unavený a jakoby bez šťávy. Může se stát, že je občas někdo unavený, ale jestliže je bez energie stabilně, pak očividně potřebuje nakopnout také imunitu a rozhodně nebude stačit šálek kávy, který problém s únavou v dlouhodobém hledisku nevyřeší. Existují také doplňky stravy, které jednak doplní potřebné živiny, ale zároveň dodají energii. Vybírat můžete i kapky, oleje, sirupy či tobolky. Podle toho, čemu konkrétní osoba dává přednost.

Foto: Girts Ragelis/Shutterstock

Otužování je IN

Možná si řeknete, že přimět někoho z rodiny k otužování je úplná utopie. Nemusí však běžet na břeh řeky a hned se nořit do ledové vody. Otužování je nejen IN, ale i prověřenou aktivitou v posilování imunity. Stačí začít tak, že člověk v podstatě běžné sprchování ukončí studenou vodou. Třeba jen osprchováním nohou či rukou a postupně pak sprchováním celého těla studenou vodou.

Doplňky stravy jsou nedílnou součástí posilování imunity. Ovšem vyplatí se zaměřit také na pohyb, pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu (třeba procházky), vyváženou stravu, otužování a nezanedbávat kvalitní spánek. I zde mohou pomoci doplňky stravy z řad bylinek. Například formou čajů či esenciálních olejíčků. Takový levandulový čaj navečer je vysoce relaxační i chutná záležitost. Esenciální olejíček lze zase použít k inhalaci nebo stačí dvě kapičky na polštář, pro celkové zklidnění a harmonizaci. Nemusí jít pouze o levanduli, často jsou k mání i směsi bylin s uklidňujícím účinkem.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy