Na výlet do Plzně? Ideální nápad! Za návštěvu určitě stojí právě pivovar Plzeňský Prazdroj s prohlídkami pivovaru, ale také s posezením nad originálním ležákem čepovaným přímo z dubových sudů v pivovarské šalandě nebo „pivní výukou“ ve Škole čepování piva Pilsner Urquell.

Posezení nad sklenicí piva

Šalanda, salonek ukrytý v labyrintu ležáckých sklepů, je tím správným místem, kde můžete oslavit narozeniny či jinou významnou rodinnou událost nebo společně s přáteli náležitě přivítat pozvolný návrat k běžnému životu. Během tříhodinového posezení na šalandě sklepmistři čepují přímo z dubových ležáckých sudů do třílitrových měděných mázů nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell vyrobené tradiční metodou, které je k ochutnání pouze v pivovarských sklepích! Intenzivní gastronomický zážitek umocní lahodné sýry, voňavé uzeniny a další dobroty, které si můžete dle libosti objednat.

Škola čepování piva

Sen mnoha (nejen) pivařů postavit se jednou za výčep a zkusit načepovat perfektně vyladěné pivo, které má ten správný říz a zdobí jej smetanová pěna, plní Škola čepování piva Pilsner Urquell. Během 3,5 hodinového zážitkového programu se nejprve vydáte na prohlídku autentických prostorů pivovaru, kde poznáte historii, výrobní proces i suroviny, z nichž se pivo vyrábí. Na teorii naváže praxe, kde si pod vedením mistra výčepního si osvojíte zásady správného čepování piva a vlastnoručně si načepujete pivo „na hladinku“, „šnyt“ či „mlíko“. Během „výuky“ si vychutnáte pivo Pilsner Urquell i správně kořeněný pivovarský guláš. Všichni absolventi si domů odnesou nejen spoustu dojmů, ale také památeční sklenici. 

Možností, jak si náležitě užít Školu čepování piva Pilsner Urquell, je hned několik: Skupiny od 15 osob si ji mohou předem objednat na e-mailu [email protected] nebo pozvat mistra výčepního na soukromou akci, kdy škola čepování zpestří nejrůznější oslavy či párty. Pro jednotlivce nebo menší skupinky jsou na www.prazdrojvisit.cz k dispozici předem vypsané pravidelné termíny.

Tradiční pivovarské prohlídky

Prohlídková trasa Pilsner Urquell, patří mezi světově nejlépe hodnocené turistické destinace. Není divu, prohlídka je tak nabitá zajímavostmi, že potěší i velmi náročné návštěvníky. Milovníky historie zaujme model pivovaru z konce 19. století, varna z 30. let minulého století nebo historické sklepy, kde se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka.

Pojďte s námi soutěžit

Jak se jmenuje ukrytý salonek v ležáckých sklepích??

a) Pivovarka

b) Formanka

c) Šalanda

Pro tři z vás máme připravené dvě vstupenky na exkurzi do pivovaru. Správnou odpověď posílejte do 10. srpna 2020 na [email protected] s heslem PIVOVAR. Výherce bude kontaktován e-mailem.

1 reakce
  1. soutěžím o 2 vstupenky do Pivovaru- viz. soutěž- koncem srpna bychom měli být s rodinou dcery právě i v Plzni, kdybych vyhrála, nenechali bychom si my senioři s manželem ujít.Byl by to OK zážitek-oba jsme byly celý život zaměstnaní ve stroj. podniku, kde se vyrábělo zařízení pro pivovary, manžel u soustruhu a já jako ekonomka- takže pivovor. linku už jsme nikde dlouho nenavštívili.Zdraví vásseniorka Věra z Chotěboře

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy