Po pěti úspěšných ročnících se výstava hodinek Salon Exceptional Watches přesouvá do Prahy. Honosné prostory Moravské galerie v Brně vystřídají novorenesanční sály Paláce Žofín na Slovanském ostrově v centru metropole. Dvoudenní výstava, která se bude konat od 19. do 20. října, je se 44 expozicemi největší svého druhu ve střední Evropě. Její průběh doprovodí přednášky, semináře a soutěž pro návštěvníky, již budou hlasovat o nejzajímavější hodinky roku.

Mezi vystavovateli nebude chybět ani Německo

Neorenesanční prostory zpestří 44 expozic prestižních hodinářských značek z celého světa, chybět ale nebudou ani ty tuzemské či s Českou republikou historicky spjaté. Největší zastoupení vystavovatelů bude patřit přirozeně Švýcarsku následovanému Německem, které se ve světě hodinařiny stává stále populárnějším pro svůj puristicky čistý design. Návštěvníci uvidí rovněž reprezentanty z Japonska, Francie, Ruska či sousedního Slovenska.

“Cílem naší výstavy je především zvednout povědomí o mechanických hodinkách a podpořit tak celý trh, a to na té nejvyšší úrovni,” říká Jan Pokorný, organizátor výstavy SEW. “Navštívili jsme mnohokrát většinu evropských výstav i různé akce jednotlivých prodejců nebo značek. Myslím si, že máme co porovnávat, a vzali jsme si ze všeho podle nás to nejlepší,” dodává.

Výstava je otevřená široké veřejnosti i sběratelům hodinek

SEW je tak výstava více otevřená veřejnosti, milovníkům a sběratelům hodinek. Od svého počátku nebyla koncipována jako typ akce, kde se návštěvníci mohou jen dívat do vitrín. V pražském Paláci Žofín se fanoušci hodinek z řad veřejnosti můžou setkat většinou přímo s někým z vedení značky nebo dokonce s hodinářem, sednout si s nimi a vyzkoušet si hodinky na svém zápěstí. “Spojujeme mainstreamové značky s nezávislými a malými ateliéry, se kterými se můžete poprvé potkat právě na SEW. Důležitá je pro nás právě celková atmosféra,” dodává Pokorný.

A na jaké konkrétní značky se můžeme těšit?

Po boku švýcarských zvučných jmen, jako je Breitling, TAG Heuer, Omega či Perrelet, vystaví svá unikátní díla také uznávané legendy oboru zastoupené takovými ikonami, jako je například Breguet. “Výstavu SEW mohu jenom doporučit. Její návštěvníci mají velké znalosti o trhu i konkrétních značkách, jako je třeba právě ta naše. Jsem opravdu nadšený, že zde uvidím tolik lidí zajímajících se o jemnou mechaniku,” nechal se slyšet zástupce značky Breitling Tobias Mayer.

Své zástupce haute horlogerie přivezou také manufaktury Carl F. Bucherer, Jaeger-LeCoultre, H. Moser & Cie., Ulysse Nardin, Zenith nebo Girard-Perregaux, jejíž historie sahá až do roku 1791. Ze svého zámku na břehu Ženevského jezera zaslal své typické soudkovité hodinky i Franck Muller, očekávané jsou rovněž skvosty vysoce exkluzivního ateliéru Parmigiani ze švýcarského Fleurier či Armin Strom z Bielu. Zemi helvetského kříže podpoří také privátně vlastněné značky Edox, Oris, Fortis a Raymond Weil, ale také další, jako je Alpina, Delma, Frederique Constant, Maurice Lacroix nebo keramikou se vyznačující Rado. Pozvání přijal také Yvan Arpa se svou značkou extravagantních časomír ArtyA a zástupci manufaktury Armin Strom, slavící deset let existence. Opravdu exkluzivní výrobce Karoshi, produkující jen několik kusů hodinek ročně, bude navíc vystavovat ve střední Evropě vůbec poprvé.

Rostoucí zájem o německou hodinařinu se rozhodly vytěžit nejenom saské značky Tutima, Union Glashütte a Mühle-Glashütte, ale také Schaumburg Watch, Sinn či Junghans z Černého lesa. Ruský rukopis bude reprezentovat Alexander Shorokhoff, tvořící taktéž v Německu, nebo značka Vostok. Francouzskou nonšalantnost budou hájit kultovní Hermès a Bell & Ross, jež se vyrábějí ve Švýcarsku. Tam vznikají i tikající klenoty Cuervo y Sobrinos, jejichž historie se začala psát v Havaně už v roce 1882. Jediným zástupcem země vycházejícího slunce budou hodinky Grand Seiko, patřící k modlám japonské kultury.

Zastoupení České republiky nebude chybět

Zatímco Slovensko zastoupí Biatec a slavný ateliér Molnar Fabry, Českou republiku budou reprezentovat věhlasný ateliér Prokop & Brož či výstava novoměstské značky Prim Manufacture 1949. S naší zemí je ale propojena velmi úzce také značka Bulova, kterou založil český emigrant v Americe, či nedávno vzkříšené jméno Czapek Genève. To totiž náleží rodákovi z východočeské Jaroměře, jehož osud jej spojil například s Antonim Norbertem Patekem, se kterým kdysi založil značku Patek Czapek. Právě hodinky studia Czapek Genève získaly loni ocenění Hodinky roku. Jednalo se o sport-chic chronograf Faubourg De Cracovie vyhotovený v oceli.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy