Přestože je zima obdobím útlumu a odpočinku pro mnohé tvory, člověk se díky pokroku z tohoto vzorce vymanil. Před chladem se ukrýváme ve vytápěných budovách, den prodlužujeme umělým osvětlením a čerstvé potraviny si koupíme v obchodech, kdykoli se nám zamane. To však neznamená, že dokážeme fungovat na 100 %.

Nedostatek slunečního svitu spojený se sníženou hladinou vitaminu D, časté výkyvy teplot, obvyklý pokles pohybové aktivity a také menší výběr čerstvé lokální zeleniny a ovoce mohou mít vliv na sníženou výkonnost našeho těla. Tělo a metabolismus lze po dlouhé zimě nastartovat nejen pobytem v přírodě a stravou bohatou na živiny, ale také bylinnými doplňky stravy. Česká značka Green Idea si pro letošní rok připravila novinku – bylinný sirup Lymforegen a tobolky se superpotravinou maca.

 „Přes umělé osvětlení doma i v práci, dováženou zeleninu a ovoce si ani neuvědomujeme, jak je fungování organismu přes zimu v plné míře pro nás nepřirozené. Tělo vynakládá energii na zahřátí a změny teplot, kdy přecházíme z vyhřáté místnosti či auta ven do zimy, mu moc nepomáhají. I kratší dny pro nás představují zátěž – sluneční paprsky potřebujeme k syntéze vitaminu D, který nestojí jen za pevnými kostmi, ale také silnou imunitou.

Nový sirup Lymforegen PREMIUM je díky cílenému složení vhodný na ‚probuzení‘ po zimě. Jeho přísady podporují lymfatický systém, takže ho oceníte při přípravě na plavkovou sezónu, ale také pro správné vylučování odpadních látek z těla. Extrakty z třapatky a zázvoru zase příznivě ovlivňují systémy odpovědné za imunitu,“ vysvětluje MVDr. Jiří Pantůček, zakladatel značky Green Idea.

Vedle doplňků stravy z bylin lze také doporučit dlouhé procházky v přírodě či venkovní běh a jízdu na kole, otužování a postupné zařazování sezónní zeleniny do stravy. Na jaře můžete vybírat z různých bylinek, drobných salátů, ředkviček nebo si doma vypěstujte klíčky.

Lymforegen PREMIUM, Green Idea, prodává greenidea.cz, 500 ml za 298 Kč

Originální receptura LYMFOREGEN PREMIUM spojuje výtažky ze zázvoru, pampelišky lékařské, třapatky nachové a kopřivy dvoudomé. Tato bylinná kompozice podporuje normálně fungující lymfatický systém, optimální vylučování vody z organismu a pomáhá při pocitu těžkých nohou. Přispívá k silné imunitě, normální činnosti jater a správné hladině cukru v krvi. Používejte 3× denně 5 ml.

Znáte účinky těchto bylinek?

Zázvor lékařský (Zingiber officinalis) je tradiční východní rostlina, kterou generace léčitelů využívají pro její pozitivní působení na trávicí trakt. Pomáhá s žaludeční, cestovatelskou i těhotenskou nevolností. Přispívá k normální hladině cukru v krvi, podporuje metabolismus sacharidů. Podílí se na kontrole zánětlivých reakcí. Organismus prohřívá díky obsahu gingerolu, látce podobné kapsaicinu z pálivých papriček.

Pampeliška lékařská (Taraxacum sect. Rudelia) podporuje normální funkci močové soustavy. Přispívá k detoxikaci organismu a příznivě ovlivňuje vylučování. Má vliv na normální činnost jater. Působí na metabolismus sacharidů, čímž podporuje hubnutí.

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) podporuje vylučování vody z organismu, přispívá k normální činnosti ledvin. Je vhodná při pocitu těžkých nohou způsobených zadržováním vody. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) podporuje správnou funkci močových cest. Jedná se o silný antioxidant, který je využívaní k podpoře imunity v období respiračních onemocnění nebo při oslabení organismu nemocí. Prokazatelně ničí některé bakterie, viry a plísně.

Zázračná maca proti únavě

Maca tobolky, Green Idea, prodává greenidea.cz, 60 tobolek za 198 Kč

Pokud si po zimě připadáte obzvláště unavení nebo máte dokonce sklon k jarním depresím, doporučuji macu, peruánský zázrak v tobolkách. Tato rostlina blahodárně působí proti únavě, a to jak fyzické, tak duševní. Perfektní volba, pokud jde o vyčerpanost jakéhokoli druhu.

Maca je superpotravinou moderního světa. Mleté bulvy řeřichy peruánské (Lepidium meyenii) působí stimulačně při duševní a tělesné únavě. Dodává energii při fyzické činnosti a prodlužuje vytrvalost. Stimuluje libido žen a potenci mužů. Díky obsahu fytoestrogenu může zmírňovat vedlejší účinky menopauzy a stabilizovat hladinu některých hormonů. Podporuje silnou imunitu. Prášek obsahuje vitaminy C, B2, B3, B6, jód, vápník a železo, aminokyseliny a jiné esenciální látky.

Značka Green Idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku, doplňky stravy a tinktury. Značka Green Idea je prémiovou řadou české společnosti Topvet, za níž stojí rodinná tradice již od roku 1990. Přípravky splňují přísná kritéria bio kosmetiky, neobsahují ropné deriváty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty a živočišné látky.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy