Kult krásy je v dnešní době součástí běžného životního stylu. Zvětšení nebo modelace prsou patří mezi nejžádanější zákroky, kterými se v současnosti plastická chirurgie zabývá, a snad každá žena už někdy v životě přemýšlela nad tím, že by takový zákrok podstoupila.

Kdy je ten správný čas se rozhodnout, komentuje lékař MUDr. Jiří Bayer, jeden z předních plastických chirurgů Kliniky GHC Praha.

Zákrok, který vám změní život

Prsa mohou mít velký vliv na sebevědomí ženy, protože právě dokonalý dekolt dokáže podtrhnout krásu celé postavy, dovolí nám nosit odvážnější modely oblečení, najednou máte výraznou výhodu při výběru plavek, a pro mnohé dámy je lichotivá také pánská pozornost, kterou hezká prsa bezesporu přitahují. Tyto představy samozřejmě mohou být velmi příjemné, ale na prvním místě je důležité uvědomit si, že plastická operace zároveň přináší nevratný zákrok do těla. „S klientkami je vždy zajímavé promluvit si o tom, proč chtějí zvětšení nebo úpravu prsou podstoupit. Pokud jde například o mladou dívku, snažím se zjistit, jestli její rozhodnutí není založeno na spontánním nápadu. Vždy v těchto případech upozorňuji, že když žena podstoupí takový druh operace, je to volba na celý život. V práci je pro mě prioritou, aby výsledek přinesl pacientce dobrý pocit z vlastního vzhledu, nikoliv pochybnosti, zda udělala dobře. Proto je důležitá vstupní konzultace, která je nezávazná a nemusí automaticky vést k provedení zákroku,“ říká lékař Jiří Bayer.

Před porodem nebo po porodu?

Velmi často se ženy rozhodnou pro modelaci nebo zvětšení prsou po porodu a kojení. Vlivem fyzických změn dochází k přírodnímu zvětšení a později zase zmenšení objemu, což se téměř ve všech případech podepíše především na povolení kůže a změně tvaru. „V situacích, kdy chtějí klientky upravit modelací nebo zvětšením prsa po porodu je motivace jasná. Většinou jsou tyto dámy ještě v mladém věku a chtějí vypadat dobře kvůli svému vnitřnímu pocitu, protože mít dítě neznamená, že nemohou vypadat skvěle,“ myslí si Jiří Bayer. V dnešní době „singles“ se ovšem mnoho dam rozhoduje bez ohledu na děti nebo partnera. Příkladem může být třeba 30-letá žena na manažerské pozici, která žije sama, vydělává peníze, a ráda je investuje do svého vzhledu, aniž by zatím plánovala rodinu nebo přemýšlela nad pořízením potomka. „Často se setkávám s názorem, že umělá prsa mohou být problémem v pozdějším kojení, proto je potřeba brát ohled na budoucnost. Tak to samozřejmě není a implantáty nejsou žádnou překážkou. Maximálně se může stát, že se v průběhu tvorby mléka a kojení trochu natáhne kůže, kterou je potom vhodné upravit, ale ani to není pravidlem,“ komentuje MUDr. Bayer zvětšení prsou před pořízením potomka.

Zdravotní důvody je třeba zvážit

Plastické operace mohou být čistě estetickou záležitostí, některé ženy ovšem k tomuto rozhodnutí vedou také zdravotní důvody. Nejčastějším situací je asi zmenšení prsou v důsledku bolesti zad. „Některé velmi obdařené ženy trpí velkou bolestí páteře, která je způsobená právě velikostí prsou narušující rovnováhu a správné držení těla. Zmenšení prsou ovšem nemusí být nic špatného, naopak se stává, že při zmenšení dojde automaticky také k modelaci tvaru, pacientce se uleví a jejímu celkovému vzhledu takový zákrok prospěje. Vše záleží na dohodě, jak přesně si žena v takovém případě představuje výsledek,“ říká doktor Bayer, a dodává: „Pacientky, které prošly odstraněním prsu v důsledku nádoru, mohou díky plastické chirurgii získat zpět sebevědomí a svou ženskost. Z takových zákroků mám vždy velmi dobrý pocit.“

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: info@mediaadvice.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy