Zdroj obrázku: Photographee.eu
Foto: Photographee.eu

Dětský pokoj je bezesporu nedílnou součástí mnohých domácností. Jeho vybavení rozhodně nelze podcenit, jelikož děti v něm tráví velkou porci času. Dbát musíte především na jejich specifické potřeby. Hodně důležitou součástí dětského pokoje bývá dnes bezesporu koberec. Zatímco v jiných pokojích se bez něj už většinou obejdeme, dětský pokoj si jeho přítomnost doslova vyžaduje. Proč? Děti pod sebou potřebují mít příjemnou podložku, navíc se jejím prostřednictvím dotvoří celkový ráz pokoje. My se podíváme na 3 důležité aspekty jeho výběru.

Celoplošné, nebo kusové?

Poměrně důležitá otázka. Mnohé rodiny již preferují větší kusové dětské koberce. Důvodů se najde hned několik. Tím prvním bude bezesporu jejich rychlá instalace. Prostě koberec položíte na místo určené a je hotovo. Mnohem jednodušší je v případě kusových koberců také jejich údržba. Když se polijí tekutinou nebo nějak jinak silněji znečistí, lze je mnohem jednodušeji zase vyčistit. V případě celoplošných koberců je situace poněkud složitější. Koberec se musí celý vystěhovat, natáhnout a vyčistit. Následně poté přijde na své původní místo.

Délka vlákna v hlavní roli

V případě dětských koberců se vyplatí vsadit na modely, jež se vyznačují minimální délkou vlákna. Člověk by měl přemýšlet hlavně prakticky a volit co možná nejkratší vlas. Tím pádem budete mít mnohem jednodušší údržbu. U koberců s vysokým vlasem je jejich údržba poměrně náročná. Vyčistit různé prachové částice a další nečistoty bývá velmi složité. 

Design se musí přizpůsobit dítěti

V každém případě. Vždyť právě dítě se bude na koberec nejčastěji dívat a využívat jej. Ideální je volit specifické motivy, které s dětmi a jejich životem jako takovým přímo souvisejí. Zatímco různé moderní běhouny se volí spíše abstraktní, u dětských koberců jsou frekventované hlavně konkrétní motivy třeba silnice nebo různých pohádkových hradů a podobně.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy