Nevlídné počasí jako mráz, déšť, sníh, se negativně projevuje na našich vlasech a nehtech více než v jakémkoli jiném ročním období. Je důležité zvolit správnou péči, abychom na konci zimy nemuseli řešit problém, co s polámanými vlasy bez života a roztřepenými nehty.

Pozor na horko

Horké topení, fény, vysoké teplotní rozdíly mezi venkem a vnitřkem, podporují vyšší lámavost vlasů. Čepice zase způsobuje větší „maštění“ vlasů a nesmíme zapomínat na svetry, které při oblékání a svlékání dokáží náš pečlivě upravený účes nehezky zelektrizovat. A teď co s tím? Bez svetru nebo zapnutého topení přeci zimu nezvládneme.

Zkuste však omezit fénování horkým vzduchem. V zimě je též důležité konzumovat více vitamínu A. Jeho nedostatek může způsobit třepení konečků. Jezte hodně mrkve, paprik, česneku a cibule, které jsou vhodné pro zdravý růst vlasu. 

Jak na čepici?

Pokud jste milovnice čepic, tak si v zimě častěji myjte vlasy. Klidně i každý den. Důležité je ale používat šampon pro denní použití, který obsahuje přírodní výtažky. Máte-li dlouhé vlasy, tak si před tím, než si vezmete čepici, udělejte z vlasů malý drdol, po sundání čepice budou vlasy vypadat velmi přirozeně. Pokud máte krátké vlasy tak si na hřeben nastříkejte malinko spreje na vlasy. Účes bude pak pod čepicí lépe držet svůj tvar a vlasy nebudou tolik elektrizovat. Používejte také vlasová hydratační séra, vlas díky nim do sebe dostane vlhkost a lépe odolá statickému elektrizování. 

Speciální péče v zimě

„V zimě jako v každém ročním období je nutná správná domácí vlasová péče, která se samozřejmě může lišit spíš u pečujících produktů, jakými jsou v případě zimy masky, regenerace, séra nebo emulze s ochrannou, hydratační, pečující a vyživující schopností tak, aby vyrovnali přirozenou hladinu zdravě vypadajících vlasů a zeliminovali elektrizování. Dobrá zpráva je, že při používání správně zvoleného ochranného a pečujícího stylingu z nás zima stejně jako ostatní roční období nemusí dělat nepříznivce úpravy a foukání našich vlasů. Ba naopak odvahu a štěstí těm, kteří své nedostatečně prosušené vlasy vystaví mrazu,“ poukazuje na problematiku kadeřník a technolog Tomáš Janeček.

Pokud jde o šampon, u kterého vše začíná, měl by být jeho výběr s ohledem na aktuální stav vlasové pokožky namísto ročního období, čímž nevylučuji jeho vliv jako na vše, tak i na pokožku. „Čtenářky bych odkázal na zkušeného kadeřníka, který doporučí profesionální produkt na míru šitý vlasům a vlasové pokožce,” radí Tomáš Janeček majitel kadeřnického salonu a člen AVS ČR a pokračuje: „Já sám používám produkty profesionální vlasové kosmetiky Framesi professional hair fashion.“

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy