Foto: Pixabay/Wokandapix

Je důležité pečovat o obuv už od jejího pořízení. Ještě před tím, než boty poprvé obujete ven, ošetřete je vhodným přípravkem podle druhu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Životnost bot ovlibní i to, jak si boty obouváte. Jak o ně tedy nejlépe pečovat?

Důležité je správné obouvání

Naučte se používat lžíci na obouvání a vyhněte se tak sešlapané obuvi. Při vyzouvání ze šněrovacích bot nezapomeňte uvolnit všechny tkaničky, je to šetrnější nejen pro obuv, ale i pro vaše nohy. Jelikož je podzimní počasí nevyzpytatelné, může se stát, že boty promoknou. V takovém případě pak doma použijte napínák, který na vlhké obuvi vyrovná záhyby vzniklé při chůzi, odlehčí spodní konstrukci obuvi a pomůže udržet její správný tvar. Obuv nechte následně volně uschnout, rozhodně ji nepokládejte do blízkosti topení, může totiž dojít k jejímu nezvratnému poškození, především u kožených modelů.

Umění čistění obuvi

Držte se hesla: nejdřív čistit, poté chránit. Pouze čistá obuv se dá ošetřovat vhodnými prostředky na údržbu. Boty by se měly po každém nošení utřít hadříkem a vlažnou vodou, nebo vykartáčovat od prachu. Velurové usně čistěte nejlépe pomocí pryžového nebo drátěného kartáče. Až pak na obuv rovnoměrně naneste vhodný prostředek určený na údržbu obuvi.

Prostředky na údržbu obuvi

Použitím nesprávného ošetřujícího prostředku byste totiž mohli nadělat víc škody než užitku. V nabídce najdete různé ošetřující a impregnační spreje, aktivní čističe, ochranné krémy a vosky, speciální ochranné mléko nebo také změkčovadlo na useň a syntetické materiály, které vám pomůže změkčit místa, kde obuv tlačí. Seženete zde i klasický kartáč, nebo speciální kartáč na semiš. Co se týče impregnace obuvi, je v nadcházejících měsících nesmírně důležitá. Chrání vaše boty proti vlhkosti a zabraňuje nečistotám, aby se na obuvi usazovaly.

Hygiena chodidel

Nezapomínejte také na správnou hygienu chodidel. Aby byly vaše nohy svěží, používejte sprej s pravým hedvábím. Ten udrží chodidla suchá po celý den. V nabídce je také aktivní sprej s S formulí, který dezinfikuje vnitřek obuvi, ničí bakterie a zanechává příjemný pocit. Dalším tipem je možnost výměny stélky v případě, že se ta původní jednoduše opotřebuje. Vybrat si můžete opět z několika druhů, například kožené s aktívním uhlím proti zápachu, nebo gelové, které se dají prát v ruce. V chladnějších podzimních měsících určitě oceníte také zateplené stélky.

Zdroj: Deichmann.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy