Foto: pexels/ksenia-chernaya

Prodej nemovitostí v sobě spojuje poměrně dost proměnných. Jedním z nich je i lokalita, kde nemovitost prodáváte. Jaké jsou rozdíly v prodeji nemovitostí v jednotlivých městech a na co se připravit?

V Praze se prodává draze – a snadno

Ať už jste realitní makléř nebo nemovitost prodáváte na vlastní pěst, určitě vás nepřekvapí, že to v Praze budete mít nejjednodušší. Pražské nemovitosti se i přes neustálé navyšování cen prodávají skoro samy. Ať už jde o prťavý byteček na periferii nebo luxusní 3+1 v centru.

V Praze se zkrátka nemusíte bát toho, že byste na kupce čekali půl roku, ani toho, že byste byt snad prodali pod cenou. Zkušený makléř dovede pomocí homestagingu a svých zkušeností nemovitost v Praze prodat téměř obratem za cenu, o které se vám možná ani nesnilo.

Prodej nemovitostí v Brně, Ostravě a větších městech

Pokud chcete prodat nemovitost (nebo se stát makléřem) v Ostravě, Brně, Olomouci nebo v dalších větších městech, nebudete to mít o nic náročnější než v Praze. Zvlášť Brno, kterému se přezdívá „české Silicon Valley“ je naprosto ideální lokalitou. S tou však souvisí i velká konkurence.

A jaká jsou specifika prodeje nemovitosti ve větším městě? Stejně jako kdekoliv jinde je důležité nemovitost upravit tak, aby zaujala co nejvíce zájemců.

Pokud potenciální zájemce o nákup nemovitosti okouzlíte už při prvním pohledu na fotografii či video, máte napůl vyhráno.

V nabídce nezapomeňte zmínit veškerá pozitiva prodávané nemovitosti. A negativa v pozitiva proměnit.

Máte byt před rekonstrukcí? Super, zájemce si může přizpůsobit vše přesně podle svých představ. Nezapomeňte, že neprodáváte tak úplně nemovitost, jako spíš splnění snu o dokonalém bydlení.

Jak prodat nemovitost v menším městě?

Pokud chcete prodat nemovitost ve městě s 30 000 a méně obyvateli, už může mezi nabídkou a úspěšným prodejem nastávat nepříjemná prodleva.

Budete tak potřebovat notnou dávku trpělivosti a také se připravit na to, že se rozhodně nedostanete s cenou na stejnou částku jako ve větším městě.

Při prodeji takové nemovitosti je kromě trpělivosti ještě o kousek důležitější dokonalá prezentace.

Pomoci může cílit prodej i na větší města v okolí či na zmíněná velká města – konkrétně na lidi, kteří chtějí utéct z městského ruchu, ale přitom se jim nechce přímo na vesnici.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč je infrasauna od SaunaSystem tak oblíbená? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy