Díky unikátním projektům se v organizacích všech typů mohou provádět změny k lepšímu. Projekty jsou však oproti běžným činnostem organizace mnohem rizikovější, a tak vyžadují vyškolený personál.

Nastala chvíle, že i vy potřebujete rychle ovládnout problematiku moderního projektového řízení? Zapište se na osvědčený dvoudenní kurz, který obsahuje i praktické procvičování hlavních činností projektového manažera nebo vedoucího projektu a dalších členů projektového týmu.

Obsah kurzu Moderní projektové řízení

Školení začíná od úplných základů projektového řízení. Už zde se ale odhalí troj-imperativ projektu – nutnost splnění požadavků na věcné, časové a nákladové provedení.

Další obsáhlá část se týká životního cyklu projektu. Zdeněk Novotný, zkušený lektor společnosti ICT Pro, ho přirovnává k cestě člověka životem:

  • Ve fázi definování je projekt ještě „novorozenec“, neboli, zrodil se nápad. A jeho nositelé nesmí selhat, protože by to projekt poznamenalo po celou dobu jeho trvání. Můžeme si představit péči o batole, které ochraňujeme, učíme a snažíme se mu být co nejlepším vzorem.
  • Pak přijde plánování, obsáhlý soubor aktivit, v němž členové projektového týmu korigují původní myšlenky a hledají přijatelná řešení. Je to jako střety s puberťákem, který uznává jen svůj názor…
  • Samotné řízení se už vyznačuje jasnými rysy projektu, ale jeho závěrečná podoba je zatím v nedohlednu. Vyskytují se dílčí problémy, například finanční, na činnosti se nahlíží z různých stran a za pomoci různých metrik. K této etapě lze přirovnat produktivní věk člověka.
  • Finalizace s sebou konečně přináší moudrost a hodnotu hotového projektu, využitelnou i pro budoucí projekty.

V kurzu poznáte také nástroje, techniky a metodiku řízení projektu. Osvojíte si organizační strukturu projektu a řízení lidských zdrojů, seznámíte se s možnostmi využití projektového softwaru. Vytvoříte vzorové síťové diagramy projektových činností, analýzu rizik, budete pracovat s časovými rezervami, vybudujete krizové scénáře a plány. Dozvíte se, co zahrnuje metoda logického rámce (LFM), technika strukturovaného rozpadu práce (WBS / PBS) či metoda kritické cesty (CPM).

Jste začátečník? Právě vám jsou zde otevřené dveře!

Zdá se vám moc vědecké? Lektor Zdeněk Novotný je vždy nablízku, aby účastníkům vše srozumitelně vysvětlil. Říká třeba: „Jakmile se něco stane složitým, zjednodušte to. Nemůžete-li to zjednodušit, zrušte to.“ Žádné obavy – kurz je určený především začátečníkům na všech pozicích projektového řízení, jimž se výuka podle potřeby přizpůsobuje.

Také praktické ukázky berou v úvahu pracovní pozice a situace zúčastněných. Vždyť projektovým řízením je i rekonstrukce bytu nebo uspořádání kulturní akce, činnosti, které během života absolvuje skoro každý.

Lektor vychází z vlastních bohatých zkušeností, které získal při řízení komerčních, neziskových i veřejnosprávních projektů. Poradenské, konzultační a vzdělávací služby včetně implementace nástrojů personalistiky už zajišťuje více než 15 let.

Co o kurzu Moderní projektové řízení říkají jeho účastníci

„Obrovské znalosti lektora, příklady z praxe, skvělý přístup a nasazení. Školení skvěle naplánováno a připraveno, obsah náročný ale pochopitelný, lektor přednášel zajímavým způsobem, oceňuji sdílení zkušeností a částečně koučovací přístup,” uvedla ve své recenzi Lucia E. ze společnosti Deloitte Advisory.

„Celkový dojem pozitivní, teambuilding, uvědomění si náležitostí, nutných procesů v projektu,“ přidal se Dan P. ze společnosti Sobriety.

„Na školení mi nic nechybělo, určitě bych na výkladu lektora nic neměnila. Nejvíce mě zaujaly informace o řízení projektu, o koučování a výběru lidí do týmu. Mám v hlavě spoustu přínosných informací, které se budu snažit použít praxi a vylepšit tak vedení projektů ve VZP,“ podělila se o své zkušenosti Kateřina K.

„Lektor byl evidentně zkušený člověk v mnoha oblastech problematiky a velmi dobře věděl, o čem mluví. Školení nemělo chybu,” zhodnotil Ladislav H. ze společnosti EWM HIGHTEC WELDING.

„Jsem naprosto spokojená, odnáším si spoustu poznatků, které aplikuji v praxi,“ doplnila Mária B. ze společnosti Notino.

Kurz Moderní projektové řízení je připravený i pro vás. Veškeré informace soustřeďuje web společnosti ICT Pro, kde najdete i nejbližší vypsané termíny v Brně nebo Praze. Po dohodě se můžete s kolegy nechat vyškolit i „na míru“ ve vašich prostorech.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Dopřejte si příjemnou relaxaci v pohodlí domova, kterou vám umožní domácí sauny na míru Saunasystem.

Výpomoc v domácnosti nejen v Praze – chůva, hospodyně nebo majordomus.

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 212 340 014
e-mail: info@forme.cz
http://npmedia.cz/
Privacy Policy