Foto: pixabay

Přichází leden a s ním i mrazivé počasí. Někteří z nás se sice nemohou dočkat zimních radovánek, teploty pod bodem mrazu ale jistojistě neocení naše pokožka. V chladném počasí velmi trpí nejen obličej, ale i kůže na rukou. Připravili jsme proto přehled tipů pro péči, díky níž bude vaše pleť i přes nepříznivé podmínky vypadat skoro, jako by se o ni staral profesionál.

Vyživující krémy jsou každodenní nutností, stejně jako péče o rty

Základem péče o pleť obličeje a krku je každodenní používání denních i nočních krémů, ať už člověk pracuje doma na home office, sedí v práci s rouškou, nebo se hodně pohybuje venku. Každý by měl používat krémy, které vyhovují jeho typu pleti a zároveň jsou vhodné pro aktuální období roku. S chladnějším počasím se pokožka více vysušuje a potřebuje ochranu před mrazem, proto se více hodí hutné krémy s olejovou složkou, která na povrchu vytváří ochrannou vrstvu.

Ale pozor! Není pravda, že hydratační krémy jsou v chladných dnech nevhodné, protože by mohly na obličeji „zamrzat“. To je pouze mýtus tradovaný z minulých dob, kdy nebyla k dostání dostatečně kvalitní kosmetika.

Proti vysušování dopřejte pokožce pravidelnou dávku výživných látek navíc. Možností jsou různé masky, séra nebo výživné kúry. „V zimním období, ke kterému patří pobyt v přetopených místnostech, si pleť zaslouží bohaté a výživné masky. Ať už krémové, nebo čím dál oblíbenější biocelulózové, které se snadno aplikují. Další velkou zásobárnou výživy a hydratace mohou být v každodenní péči o pleť séra. Ve spojení s vhodným krémem bude díky nim pleť vyživenější o sto procent,“ radí vizážistka a kosmetička Kateřina Hrabalová.

Zvláštní péči si pak zaslouží jemná pokožka rtů. Ta v zimě dostává velmi zabrat a kvůli olizování a dýchání do roušky či šály značně trpí. Vysušená a popraskaná ústa nejsou nikterak příjemnou ani přitažlivou záležitostí. Kvalitním balzámem na rty by tak měla být vybavena jak každá ženská, tak i mužská taška, aby byl kdykoliv po ruce nejen jako první pomoc na bolavé rty, ale především jako prevence a ochrana před mrazem.

Čištění a odličování pro zdravou pleť

Také čištění obličeje by mělo patřit k denní rutině. A to jak ráno, tak večer. Pleť je vhodné vyčistit a namazat krémem ještě před nalíčením. Večer je pak nezbytností důkladné odlíčení. „Častou chybou, které se ženy dopouštějí, je používání příliš velké síly při odstraňování líčidel. Zejména v oblasti očí, kde je potom pleť zbytečně podrážděná a vytahaná, což také snižuje její odolnost vůči mrazu. Lepší je vatový tamponek či ubrousek s odličovačem nechat chvíli působit a poté s ním jemně přejíždět, dokud nebudou řasenka, stíny, make-up i rtěnka zcela odstraněny,“ podotýká Kateřina Hrabalová. Po odlíčení by mělo následovat omytí pleti vhodným přípravkem, který pleť dočistí a zároveň ji nevysuší jako běžné mýdlo.

Do péče o pleť je dobré jednou za týden zařadit jemný peeling obličeje, díky němuž se kůže zbaví suchých šupinek a bude lépe vstřebávat vyživující přípravky. S četností peelingů to není vhodné přehánět, protože by se pleť zbytečně namáhala a oslabila by se i její ochranná vrstva.

Nezapomínejte na ruce

První mrazíky pozná řada lidí právě na rukou. Když snížení teploty překvapí, je snadné zapomenout rukavice doma a na mráz vyjít jen tak, s odhalenými dlaněmi. Prudké přechody mezi teplem domova a zimou venku nedělají rukám vůbec dobře, a jelikož pokožka rukou nemá mazové žlázy, rychle se vysušuje a praská. Hydratovat a vyživovat ji je proto potřeba zvenčí, a to za pomoci kvalitních krémů na ruce. Pro jedince s extrémně citlivou a suchou pokožkou rukou je vhodný krém s přídavkem urey, který intenzivně hydratuje a rychle tak uleví od nepříjemného pnutí, či dokonce bolesti. Ruce, ať už kvůli poškození, nebo z preventivních důvodů, je třeba mazat i několikrát denně. Alespoň jednou do týdne je pak dobré dopřát si také vyživující zábal rukou.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Toužíte po domácím saunování? Infrasauna pro jednoho od SaunaSystem je ideálním řešením!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy