
Toužíte po dokonalém chrupu, ale nejste zároveň máte obavy z možných „vedlejších účinků“? Právě pro vás jsme připravili níže uvedené řádky.
Ve spojení se zubními fazetami se můžete dočíst o celé řadě nevýhod. Téměř výhradně se jedná o případy, kdy se pacient svěřil do rukou nezkušeného stomatologa či pracoviště využívající nekvalitní materiály. Jak je to tedy se zubními fazetami doopravdy? Níže vyvracíme 5 častých mýtů.
Vypadají nepřirozeně – Zkušené pracoviště je schopno vám vyrobit zubní fazety, které jsou tvarem i barvou k nerozeznání od vlastních zubů. Stejně tak vám v případě zhotovení zubních fazet skutečným profesionálem zubní fazety nebudou překážet tloušťkou.
Nevydrží – Životnost zubních fazet z kvalitní keramiky se počítá na desítky let s tím, že fazety jsou stejně tvrdé jako vlastní zdravé zuby, tj. nehrozí jejich snadné poškození.
Lze je použít pouze na přední zuby – Zubní fazety je možné aplikovat na všechny zuby, vždy záleží na individuálním posouzení. Nezřídka dochází k tomu, že přední zuby jsou ošetřeny zubními fazetami s tím, že zbytek chrupu zůstává v původním stavu, případně dojde k jeho vybělení, srovnání zubů rovnátky apod.
Slouží jen jako „kosmetický“ doplněk – Zubní fazety jsou nezřídka aplikovány v případech, jako jsou např.:
- různé délky či velikosti zubů,
- prasklých, zlomených či uštípnutých zubů,
- skvrn a prasklin,
- různého zbarvení,
- viditelných velkých výplní měnících barvu zubu.
Zubní fazety tedy rozhodně nejsou výsadou lidí ze showbusinessu.
Jsou náročné na údržbu – Zubní fazety nevyžadují žádnou speciální péči, dostatečná je běžná hygiena chrupu v podobě čištění zubů, mezizubních prostor a pravidelné preventivní prohlídky u stomatologa. Stejně tak není v případě kvalitního zpracování fazety nijak dále upravovat.