Andriiii / Shutterstock.com

Toužíte po dokonalém chrupu, ale nejste zároveň máte obavy z možných „vedlejších účinků“? Právě pro vás jsme připravili níže uvedené řádky.

Ve spojení se zubními fazetami se můžete dočíst o celé řadě nevýhod. Téměř výhradně se jedná o případy, kdy se pacient svěřil do rukou nezkušeného stomatologa či pracoviště využívající nekvalitní materiály. Jak je to tedy se zubními fazetami doopravdy? Níže vyvracíme 5 častých mýtů.

Vypadají nepřirozeně – Zkušené pracoviště je schopno vám vyrobit zubní fazety, které jsou tvarem i barvou k nerozeznání od vlastních zubů. Stejně tak vám v případě zhotovení zubních fazet skutečným profesionálem zubní fazety nebudou překážet tloušťkou.

Nevydrží – Životnost zubních fazet z kvalitní keramiky se počítá na desítky let s tím, že fazety jsou stejně tvrdé jako vlastní zdravé zuby, tj. nehrozí jejich snadné poškození.

Lze je použít pouze na přední zuby – Zubní fazety je možné aplikovat na všechny zuby, vždy záleží na individuálním posouzení. Nezřídka dochází k tomu, že přední zuby jsou ošetřeny zubními fazetami s tím, že zbytek chrupu zůstává v původním stavu, případně dojde k jeho vybělení, srovnání zubů rovnátky apod.

Slouží jen jako „kosmetický“ doplněk – Zubní fazety jsou nezřídka aplikovány v případech, jako jsou např.:

  • různé délky či velikosti zubů,
  • prasklých, zlomených  či uštípnutých zubů,
  • skvrn a prasklin,
  • různého zbarvení,
  • viditelných velkých výplní měnících barvu zubu.

Zubní fazety tedy rozhodně nejsou výsadou lidí ze showbusinessu.

Jsou náročné na údržbu – Zubní fazety nevyžadují žádnou speciální péči, dostatečná je běžná hygiena chrupu v podobě čištění zubů, mezizubních prostor a pravidelné preventivní prohlídky u stomatologa. Stejně tak není v případě kvalitního zpracování fazety nijak dále upravovat.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy