Moderní dřevěné podlahy jsou, zvláště ve spojení s podlahovým topením, považovány za nejvyšší komfort, který můžeme v současnosti doma mít. Jsou odolné, ekologické, ale především krásné a velmi dobře se hodí i do dětských pokojů.

Přírodní, krásné a čisté

Díky široké nabídce různých dřev, která se ještě dále barví, máme na výběr z nespočtu designů, z nichž některé jsou vysloveně optimistické a hravé. Rodiče oceňují i to, že jsou dřevěné podlahy antialergické – je snadné udržet je čisté (stačí smeták či vysavač), tím pádem nemají šanci prach ani roztoči a také z podlah netěkají obávané chemikálie. 

Zkušenosti našich čtenářů

Člověk vždy ve fázi rozhodování hledá reference a ptá se na zkušenosti ostatních. Proto jsme před časem uspořádali malou anketu mezi čtenáři-rodiči, kteří mají s dřevěnou podlahou v dětském pokoji zkušenost. Požádali jsme je o odpovědi na tři jednoduché otázky.

Přečtěte si níže, co připadá důležité Aleně, Markovi a Ivetě a jak nám odpověděli.

Ptali jsme se:

 1. Proč jste vybrali do dětského pokoje dřevěnou podlahu?
 2. Je něco, co vám na dřevěné podlaze v dětském pokoji vadí a myslíte, že s jiným materiálem byste ten problém neměli?
 3. Dokázali byste formulovat největší přednost dřevěné podlahy v dětském pokoji?

Alena (děti 12 a 5 let)

 1. Nastěhovali jsme se do bytu, kde už parkety byly a vypadaly výborně, takže jsme nic neřešili. Lakované parkety vydrží všechno.
 2. Ne, že by mi to přímo vadilo, počítala jsem s tím dopředu – pod kolečkovou židli u psacího stolu starší dcery jsme dali plastovou podložku, aby se podlaha nepoškrábala. Ale myslím, že ani bez podložky by se to nestalo, vybrali jsme židli s měkčenými kolečky určenými přímo na dřevěné podlahy.
 3. Dokázala bych jmenovat předností několik, ale teď po letech nejvíc oceňuji, že ačkoli s podlahou není žádná práce, vypadá pořád stejně dobře. 

Mirek (děti 15, 16 a 2 roky)

 1. Postavili jsme dům skoro celý vlastníma rukama a podlahy máme všude dřevěné třívrstvé, co se pokládají jednoduchým plovoucím způsobem. Jsou to velmi luxusní povrchy, přitom pokládka byla tak snadná, že mi jako pomocník stačila manželka. 😉 Dokonce ji to bavilo.
 2. Nevadí nám nic ani v dětském pokoji ani jinde. Dali jsme totiž od začátku pozor a vybrali jsme správnou tvrdost a povrchovou úpravu do každého prostoru v domě. 
 3. Jako stavitel za největší přednost považuji, že už to nikdy nebudu muset předělávat.

Iveta (děti 10 a 7 let)

 1. V dětském pokoji jsme měli původně koberec, ale nepořádek, který děti umí udělat – vylitá šťáva, jogurt, zašlapaná modelína… nedělal koberci dobře. Navíc se v něm drží prach. Jsem ráda, že jsme se rozhodli a podlahu předělali.
 2. Teď mi nevadí nic, ale pokládka dřevěné podlahy byla delší, než jsem myslela. Museli jsme pod ní zhotovit naprosto rovný podklad a to pár dnů trvalo. Když to děláte v bytě s dětmi, chce to trpělivost. To už je teď ale vedlejší, výsledek stojí za to.
 3. Dřevo je strašně příjemné na dotek. Sama jsem to dřív neuměla docenit. Děti sedí na podlaze pořád a je pro ně dobré mít těsný kontakt se 100% přírodním materiálem.

A co vy? Vybrali byste si některou z dřevěných podlah? Můžete si nechat zaslat vzorky.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy