Foto: pixabay

Léto začalo, zahajuje novou sezónu a přináší velkou nabídku zážitků. Pokud jste podcenili na jaře přípravu, jak své tělo dostat do formy, vyzkoušejte naše tipy, které jsou rychlé, účinné a téměř zadarmo.

Běhejte

Může to znít jako běžná fráze, ale běháním se dá rychle zhubnout a také vytvarovat a zpevnit celá postava. Obecně lze říci, že při běhu spálíte přibližně 390 až 430 kalorií za hodinu. Co už ovšem není uvedeno v kalorických tabulkách je fakt, že každým tréninkem se vám tvarují svaly na nohou a pažích, mění se držení těla, a jako bonus dostanete velkou dávku endorfinů do své mysli, takže kromě své postavy výrazně zlepšíte i svou náladu!

Jízda na kole

Když se váš rekreační sport stane denní vášní, kila z vás budou padat samy, a navíc získáte spoustu nových zážitků, které vám žádná posilovna nemůže nabídnout. Při jízdě na kole i při mírné rychlosti 20 km/h se spálí zhruba 563 kcal za hodinu. Rozdíl v množství spálených kalorií se ještě zvýší, když se přidá na intenzitě. Teplé červnové a červencové dny navíc přinášejí také spoustu slunečních paprsků, takže kromě dobré kondice se zřejmě také pěkně opálíte.

Brusle jsou v módě

In-line bruslení je aktivitou, která se těší čím dál větší oblibě. A pokud jen trochu přidáte na tempu, dostanete se na zajímavé hodnoty spálených kalorií. Při takzvaném kondičním, neboli fitness bruslení můžete vysportovat dokonce až 598 kalorií za hodinu. Dokonale vytvarované nohy a oblé boky také nejsou k zahození, navíc jestli to myslíte s nabíráním fyzičky vážně a se sportováním teprve začínáte, volte delší tréninky při nízké intenzitě. Vhodnými sporty jsou jak jízda na kolečkových bruslích, tak cyklistika. U běhání zpočátku pravděpodobně nezvládnete vydržet v pohybu déle jak hodinu, a proto není příliš vhodné.

Plavání je pro všechny

Stejně jako všechny zmíněné sporty, patří i plavání mezi aerobní aktivity vhodné pro hubnutí, protože se při nich zapojuje do akce více svalů najednou a kyslík pomáhá k přeměně tuků a glukózy. Je však třeba dbát na skutečnost, že trénink nesmíte odbýt pěti bazény nebo třikrát přeplavat rybník u vás na vsi. Plavání má oproti ostatním aerobním aktivitám několik výhod. Nejvíce vám poděkují klouby a vazy. Díky vodě nedochází k žádným nárazům a tvrdým dopadům jako při běhání. Plavat tedy může i člověk po úrazu, obézní jedinci či těhotné ženy. Plavání zkrátka neposkytuje prostor pro výmluvy, do hubnutí se může pustit každý!

Zdroj: Sportvokoli

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Luxusní domácí wellness na míru pro vás postaví specialisté z Wellness Vision.

Proč jsou venkovní sauny tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

 

 

Kontakt

Net Press Media
Osadní 324/12a
170 00 Praha 7

tel.: +420 704 265 451
e-mail: [email protected]
http://npmedia.cz/
Privacy Policy