
Equal Pay Day ≈ Den rovnosti platů, je symbolický den věnovaný zvyšování povědomí o rozdílech v odměňování žen a mužů. V ČR na to již 10 let upozorňuje veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR pomocí 2denní události a rozsáhlé půlroční kampaně.
Témata konference v roce 2020
Role ženy v odpovědném byznysu:
- mezinárodní zkušenosti z diplomacie i byznysu
- trendem jsou ženy, které táhnou příkladem
- jak mohou ženy přispět ke splnění Cílů udržitelného rozvoje?
- změňme myšlení od lokálního ke globálnímu
- nové příležitosti a výzvy budoucnosti
Žijeme v pokřivené době?
- co si myslíme a co říkají čísla?
- rovné odměňování stále na programu
- budoucnost jsou ženy?
- do jaké míry tvoříme naši budoucnost samy a do jaké míry ji tvoří společnost?
- změny jsou rychlejší, než bychom si přály
Jak můžeme ovlivňovat svět?
- byznys pod vlivem emocí
- umíme opravdu komunikovat svůj talent?
- respektujeme svoji profesionalitu?
- bariéry. Existují?
- spolupráce jako inovace
- jak se nenechat umlčet
- jsme moc dobré na nízké cíle
Kdo na konferenci vystoupí?
Celkem na konferenci vystoupí 25 hostů a mezi nimi například:
- Taťána Gregor Brzobohatá – předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci
- Lucie Mádlová – Executive Director of the Association of Social Responsibility
- Monika Hilm – regionální ředitelka Vienna House
- Roman Stolejda – zakladatel Programmatic Media
- Paolo Lanzarotti – CEO Asahi Breweries Europe Group a další
V rámci druhého dne je pro vás připraveno celkem 65 mentorek.
Odbourání stereotypů
Společnost podporuje kariéru a podnikání žen, jejich sebevědomí, pomáhá jim hledat optimální řešení jak sladit různé role, kterými ženy v životě procházejí. K osobnímu i pracovnímu rozvoji přispěla organizace také tím, že přinesla unikátní metodiku tzv. speed mentoringu. Sdílení zkušeností a inspirací si mohou díky projektu Future Leaders vyzkoušet také “malé ženy” ve věku 7-13 let. Cílem projektu je odbourávat stereotypy, které dívkám brání v rozvoji. BPWCR je organizací, která spojuje, protože vnímá, že se společnost na muže a ženy nedělí, ale že se z nich skládá. Také proto jsou muži zváni na řadu akcí jako spíkři i hosté, včetně konference Equal Pay Day. 11.ročník se uskuteční 27.-28. března 2020. Jejím podtitulem je Role ženy v zodpovědném byznysu.
Pojďte soutěžit
Kolikátý ročník konference Equal Pay Day se letos uskuteční?
a) sedmý
b) devátý
c) jedenáctý
Správnou odpověď posílejte do 4. března 2020 na [email protected] s heslem EQUAL. Pro dvě z vás máme připravené po dvou vstupenkách na druhý den konference. Výherce bude kontaktován e-mailem.