Sdílíme zkušenosti a znalosti, podporujeme vzdělávání a rozvoj, propojujeme ženské i mužské pohledy a názory. Za 10 let zorganizovala veřejně prospěšná společnost Business & Professional Women CR 10 konferencí Equal Pay Day, 93 mentoringových akcí, 588 dalších setkání. Udělila 1847 stipendií, 21 mezinárodních projektů pro podporu kariéry a podnikání žen.

10 let od založení neziskové společnosti

10. ledna 2020 je to přesně 10 let od založení neziskové společnosti. Obě zakladatelky věří, že když se ženy spojí, dokáží neuvěřitelné věci. Posledních 10 let se organizace věnuje projektům na podporu finanční nezávislosti žen, včetně vzdělávání, mentoringu a budování povědomí veřejnosti o rozdílu v platech mužů a žen. “A to se povedlo skvěle. I když je téma bráno z části jako kontroverzní, je povědomí o samotném problému vcelku uspokojivé. Ale nepolevujeme. Rády bychom značnou měrou přispěly k naplnění cílů udržitelného rozvoje OSN, bodu Rovnost mužů a žen,” říká Lenka Šťastná, prezidentka BPWCR.

Rovnost platů mužů a žen je důležitá

Podle Lenky Šťastné, je klíčové, aby se na veřejné diskusi o pracovním a platovém postavení žen, kterou společnost před deseti lety otevřela, podíleli také muži: “Rovnost platů je důležitá, ale důležité také je, jak jsou zaměstnavatelé schopni přizpůsobit firemní kulturu potřebám žen, vytvořit jim podmínky pro práci ve vedoucích pozicích. Získají tím nesmírně loajální zaměstnance.”

Odbourání stereotypů

Společnost podporuje kariéru a podnikání žen, jejich sebevědomí, pomáhá jim hledat optimální řešení jak sladit různé role, kterými ženy v životě procházejí. K osobnímu i pracovnímu rozvoji přispěla organizace také tím, že přinesla unikátní metodiku tzv. speed mentoringu. Sdílení zkušeností a inspirací si mohou díky projektu Future Leaders vyzkoušet také “malé ženy” ve věku 7-13 let. Cílem projektu je odbourávat stereotypy, které dívkám brání v rozvoji. BPWCR je organizací, která spojuje, protože vnímá, že se společnost na muže a ženy nedělí, ale že se z nich skládá. Také proto jsou muži zváni na řadu akcí jako spíkři i hosté, včetně konference Equal Pay Day. 11.ročník se uskuteční 27.-28. března 2020. Jejím podtitulem je Role ženy v zodpovědném byznysu.

Zatím zde nejsou žádné reakce

Reagovat na článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tipy

Proč jsou domácí infrasauny na míru od SaunaSystem tak oblíbené? Pořiďte si ji a pochopíte!

Rekonstrukci bytu v Praze zvládnete snadno s profesionály.

 

Kontakt

Media Advice, s. r. o.

V Zahrádkách 2028/6, 130 00 Praha 3

e-mail: [email protected]

Privacy Policy